Motoryzacja » Samochody

Nissan GT-R wyznacza wzorcowy czas przejazdu najwspanialszą drogą świata

Nissan GT-R wyznacza wzorcowy czas przejazdu najwspanialszą drogą świata
Zobacz więcej zdjęć »
GT-R to według Nissana supersamochód „dla każdego, wszędzie i zawsze” - czyli bez względu na miejsce i czas. 2 marca tym „miejscem” była słynna droga na górę Jebel Hafeet, a kierowcą – bliskowschodnia legenda wyścigów, Mohammed Ben Sulayem.

O godzinie 10:30 czasu Zjednoczonych Emiratów Arabskich (GMT+4) Mohammed Ben Sulayem, doświadczony kierowca, a jednocześnie Wiceprezes FIA i Prezes Klubu Automobilowo-Turystycznego ZEA, skierował agresywny przód Nissana GT-R w stronę góry, ustawił elektronikę samochodu na tryb maksymalnego przyspieszenia i za pośrednictwem podwójnego sprzęgła skierował 485 KM (357 kW) do stałego napędu na cztery koła.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kilka minut później, po pokonaniu 22 zakrętów i 7 kilometrów, Ben Sulayem przekroczył linię mety, ustanawiając pierwszy oficjalny czas podjazdu górską drogą, wynoszący 3 minuty i 39,008 sekundy.

„Niezła zabawa!" - krzyknął Sulayem po skończonej jeździe. „Od pewnego czasu śledziłem prace nad budową modelu GT-R i uważam, że podjazd pod Jebel Hafeet po raz pierwszy z oficjalną rejestracją czasu doskonale wpisuje się w klimat regionalnej premiery modelu, który moim zdaniem jest jednym z najbardziej udanych samochodów wyczynowych w historii. Zgodnie z założeniami konstruktorów, to rzeczywiście supersamochód dla każdego, zawsze i wszędzie. Podobne wyścigi podjazdowe na czas są bardzo popularne praktycznie odkąd istnieje motoryzacja - zwłaszcza w Europie. Kiedy Nissan ustanowił nowy rekordowy czas na Nordschliefe toru Nürburgring, od razu wpadliśmy na pomysł, że warto byłoby zorganizować coś podobnego w naszym regionie. I jak się okazało, pomysł był dobry" - dodał Sulayem.

Górska droga na Jebel Hafeet na przedmieściach Al Ain w emiracie Abu Zabi wznosi się na wysokość 1219 metrów i ma 22 zakręty. Droga składa się z trzech pasów ruchu (dwa pod górę i jeden w dół). Droga, przy której znajduje się też hotel i pałac, kończy się na samym szczycie malowniczo położonym parkingiem. W GT-R Jebel Hafeet Challenge wykorzystano jej siedmiokilometrowy odcinek.

Na potrzeby tego szczególnego wydarzenia firma Nissan otrzymała od władz Abu Zabi pozwolenie na tymczasowe zamknięcie drogi. Zamknięty odcinek był monitorowany przez przedstawicieli Klubu Automobilowo-Turystycznego ZEA (ATCUAE) zgodnie ze standardami bezpieczeństwa Fédération Internationale de l'Automobile (FIA). Oficjalne mierzenie czasu przejazdu także odbyło się według regionalnych standardów FIA.

Nissan GT-R to samochód uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym „Nagrodą za Najbardziej Zaawansowaną Technologię (Samochód Roku w Japonii w sezonie 2008-2009)" oraz tytułem „2009 Motor Trend Car of the YearTM (USA)" (Samochód Roku 2009 Motor Trend w USA). Na Bliskim Wschodzie model GT-R dostępny jest obecnie w ograniczonej liczbie placówek Nissan High Performance Center w wybranych lokalizacjach w całym regionie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »