Firma » Biura

NOTOWANIE ODRĘCZNE PRZYNOSI EFEKTY, SPRAW ŻEBY DODATKOWO SPRAWIAŁO PRZYJEMNOŚĆ !

Niezależnie od tego co robimy – studiujemy, pracujemy czy prowadzimy dom, trudno jest żyć bez notatek. Jak udowodniono naukowo odręczne notatki są lepiej przyswajane przez ludzki umysł a co za tym idzie łatwiej zapamiętujemy ich treść. Piękny notes poprawia nasze samopoczucie a kolor ma na to wpływ.

Notatki to przydatny i ważny element życia codziennego - praktycznie codziennie jakieś sporządzamy. Oczywiście jest ich znacznie więcej jeśli studiujemy, czy pracujemy w biurze. Dziś w dobie komputeryzacji coraz więcej zapisków umieszczamy na nośnikach elektronicznych a nie na papierze. Badania pokazują jednak, że „notowanie analagowe” jest znacznie bardziej efektywne. Zatem dobrze jest mieć pod ręką „stary”, sprawdzony notes.

Norwescy profesorowie Audrey van der Meer i Ruud van der Weel porównali efektywność zapisywania na klawiaturze oraz notowania za pomocą długopisu. Ich badanie miało pokazać,  jak sam sposób robienia notatek wpływa na zapamiętywanie materiału. Wyniki jednoznacznie wykazały, że notowanie odręczne daje lepsze efekty i pozwala lepiej zapamiętać informacje (już na etapie zapisywania).*

Podobne badanie przeprowadziły, w Kanadzie na uniwersytecie McMaster, Faria Sana i Tina Weston. One również jednoznacznie wykazały lepsze efekty notowania ręcznego.

Ważnym czynnikiem naszego życia jest kolor. Kolor, wykorzystywany w wielu dziedzinach, nawet medycynie (chromoterapi), ma niewątpliwie istotny wpływ na nasze samopoczucie. Istnieje nauka badającą wywoływanie wrażeń barwnych oraz sposób ich odbioru, zwana teorią koloru. My sami intuicyjnie otaczamy się barwami, które odzwierciedlają w pewnym stopniu naszą osobowość, emocje a nawet samopoczucie.

Zatem odręczne notatki, wykonywane w estetyczny, kolorowych notesach będą niewątpliwie przynosiły więcej korzyści i dawały lepsze efekty. Takie właśnie są notesy marki Leitz. Cała kategoria została zaprojektowana z myślą o preferencjach ich użytkowników. Poszczególne notesy dają możliwość dopasowania odpowiedniego produktu do rodzaju wykonywanych zadań i potrzeb. W ofercie Leitz znajdziemy bruliony w energetyczych kolorach kolekcji WOW, zeszyty o geometrycznych wzorach, eleganckie notatniki Style o stonowanych kolorach i papierze w kolorze kości słoniowej. Wszystkie dostępne są w różnych rozmiarach od A6 do A4 a nawet w rozmiarze iPad’a, z najwyższej jakości papierem o gramaturze 90 gsm, wg gustu kupującego – w kratkę lub linię.

Dodatkowo poszczególne notatniki wyposażono w funkcje przydatne w korzystaniu z produktów:

·       zakładki ułatwiające szybkie znalezienie ważnych notatek,

·       przegródki do przechowywania luźnych dokumentów,

·       strony z perforacją do odrywania mniejszych karteczek służących do wymieniania się kontaktami czy robienia krótkich notatek,

·       mikroperforacje z nacięciem do łatwiejszego odrywania kartek.

·       karteczki do odrywania bloczki karteczek samoprzylepnych na wewnętrznej stronie tylnej okładki służące do wyróżnienia ważnych treści.

Wszystkie notesy z oferty Leitz znajduja się na stronie:
http://www.leitz.com/pl-pl/products/bloki--notatniki-i-inne/bloki-ze-spiralą/ 

Przykładowe ceny:
Kołonotatnik A5 – od 20 pln
Kołonotatnik A4 – od 22 pln
Brulion A4 – od 31 pln
Więcej informacji: 

Anna Dylińska, tel. 601258717, anna.dylinska@inmedia.net.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Leitz Complete
http://www.leitz.com/pl-PL/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »