Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Nowoczesne metody odmładzania

Kanony piękna nieustannie ulegają zmianom. Współcześnie panuje kult młodości, której symbolem – poza zgrabną sylwetką – jest także gładka i zadbana skóra. Dzisiejsza cywilizacja nie sprzyja jednak dbaniu o zdrowie.

Ciągły pośpiech, życie w stresie, nałogi oraz nieregularne spożywanie posiłków - wszystko to niszczy nasz organizm. Nie dziwi zatem, że zaczynamy szukać coraz to nowszych, skuteczniejszych sposobów na przedłużenie młodości.

Od dłuższego czasu triumfy święci botoks, czyli toksyna botulinowa wstrzykiwana pod skórę. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się także laser frakcyjny. Okazuje się jednak, że tak naprawdę niewiele wiemy o tych metodach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dowiedzieć się więcej o tych nowoczesnych sposobach odmładzania.

Botoks

Na początku XXI bardzo popularne stało się stosowanie botoksu w medycynie estetycznej. Wcześniej używany do leczenia takich schorzeń jak nadpotliwość czy migrena znalazł teraz nowe zastosowanie - wygładzanie zmarszczek. Wstrzykując go pod skórę - paraliżujemy bowiem czasowo mięśnie, przez co tracą zdolność kurczenia się, a skóra, która je pokrywa nie marszczy się.

Jak w przypadku każdej metody leczenia tak i tutaj należy jednak pamiętać o kilku kluczowych sprawach. Po pierwsze, botoks musi być wstrzykiwany przez osobę kompetentną, która w odpowiedni sposób dobierze właściwą jego dawkę. Skóra wygładza się stopniowo, a pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu. Aczkolwiek, aby utrzymywały się przez dłuższy czas - iniekcje należy powtarzać wykonując oddzielne zabiegi.

Ponadto, przy źle dobranej dawce istnieje ryzyko asymetryczności naszych rysów. Pamiętajmy też, że botoks jest sztuczny, a przy zabiegu może dojść do porażenia mięśni.
Co jednak martwi najbardziej - botoks wpływa negatywnie na nasz układ nerwowy, w tym również i mózg. Substancja potrafi bowiem przemieścić się wzdłuż włókien nerwowych powodując niejednokrotnie poważny uszczerbek na zdrowiu.

Laser frakcyjny

Od niedawna na znaczeniu zyskiwać zaczyna nowa metoda odmładzania skóry. Laser frakcyjny to innowacyjny sposób na poprawę jakości i jędrności skóry. Co niezwykle istotne - cechuje się on wysoką skutecznością i bezpieczeństwem.

Sama nazwa (frakcyjny z ang. fractional - częściowy, ułamkowy) odnosi nas do specyfiki lasera. Chodzi mianowicie o wiązkę światła, która skierowana na skórę - obejmuje tylko niewielką jej część, tworząc stosunkowo głębokie punkty pomiędzy którymi pozostawiona zostaje nienaruszona tkanka. Pobudzone w ten sposób nowe włókna kolagenowe zmuszają skórę do regeneracji. Zazwyczaj wykonuje się około 3-5 zabiegów w odstępach co 4-6 tygodni.

Odnowa skóry związana jest z przebudową kolagenu, a ten proces jest powolny, trwa kilka tygodni. Dlatego efekty przeprowadzonych zabiegów nie są natychmiastowe, jakkolwiek różnica jest zauważalna już po pierwszym zabiegu.

- Efekty przeprowadzonego cyklu zabiegów są widoczne po kilku tygodniach w postaci wygładzenia i ujędrnienia skóry. Przebudowa kolagenu trwa przez kilka następnych miesięcy (6-12 miesięcy), a uzyskane efekty utrzymują się przez około 2 lata, gdyż skóra podlega naturalnemu procesowi starzenia. Po tym okresie wskazane jest odnowienie cyklu zabiegów - mówi dr med. Aleksandra Szlachcic, specjalista dermatolog z krakowskiego Ośrodka Medycznego OSTEOMED, która od wielu lat wykonuje tego typu zabiegi.

Co istotne laser frakcyjny to naturalna metoda poprawy wizerunku skóry. Opiera się na aktywacji naturalnych procesów zachodzących w skórze i nie jest związana z podawaniem żadnych zewnętrznych preparatów. Ryzyko powikłań jakiegokolwiek rodzaju jest znikome, a ewentualne skutki uboczne - krótkotrwałe.

Zdecyduj sam

Warto zatem dobrze przemyśleć decyzję o wyborze najodpowiedniejszej dla nas metody odmładzania skóry. Miejmy jednak na uwadze fakt, iż przy każdym tego rodzaju zabiegu - umiar jest jak najbardziej wskazany. Nie zawsze więcej znaczy lepiej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

specorto

Komentarze (1)

  • fraela
    fraela 2011-01-23 23:19:54

    Laser to rzeczywiście hit, który pojawił sie nagle i najlepiej żeby został z nami jak najdłużej. ok. 6 msc temu robiłam rewitalizacje laserowa w Centrum Laseroterapii w Warszawie. Jestem pod wrażeniem szczególnie teraz jak pozytywne efekty pogłębiły się. To prawda, że trzeba trochę poczekać na efekty, chociaż juz po pierwszym zabiegu było całkiem nieźle.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »