Zdrowie » Uroda

NOWOŚĆ – Łagodzący płyn micelarny Iwostin Rosacin Optymalna pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

Linia Iwostin Rosacin została poszerzona o nowy preparat – Łagodzący płyn micelarny Iwostin Rosacin, przeznaczony do oczyszczania skóry wrażliwej z trądzikiem różowatym.

Zawiera on składnik aktywny Pronalen Aesculus o działaniu łagodzącym i zmniejszającym zaczerwienienia oraz, jako jedyny płyn micelarny na rynku, prebiotyk (Biolin), który utrzymuje prawidłową równowagę flory bakteryjnej skóry. Dodatkowo preparat tonizuje skórę, przywracając jej naturalne pH 5,5. Receptura nowego produktu powstała we współpracy z dermatologami, a jego kompleksowe działanie zostało potwierdzone badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Trądzik różowaty (łac. rosacea) jest schorzeniem przewlekłym, które dotyka nawet 10% populacji, głównie kobiet z jasnymi włosami, niebieskimi oczami i jasną karnacją. Najczęstsze objawy to m.in. nawracające zaczerwienienia, rumień, grudki oraz krosty w obrębie twarzy, głównie na policzkach, nosie i brodzie[1].

Głównymi przyczynami powstawania lub zaostrzania się objawów trądziku różowatego są zarówno czynniki zewnętrzne, takie jak m.in. promieniowanie UV, stres, wysoka i niska temperatura, mocna kawa i herbata, nadmiar soli, jak również: predyspozycje genetyczne, zaburzenia naczynioruchowe i hormonalne, schorzenia przewodu pokarmowego.

W pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym należy uważnie dobierać kosmetyki, ponieważ jest ona bardzo delikatna, a nieodpowiedni produkt może pogorszyć jej stan i nasilić objawy. Należy unikać peelingów mechanicznych oraz energicznego pocierania twarzy (np. podczas demakijażu), maseczek rozgrzewających, mydeł (również tych o dużej zawartości lipidów), toników na bazie alkoholu, gorącej wody. Do oczyszczania warto stosować specjalistyczne preparaty, które nie tylko dokładnie i łagodnie usuną zanieczyszczenia, ale również przyczynią się do zmniejszenia rumienia i zaczerwienienia. Odpowiednia pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym jest bardzo ważna zarówno we wczesnym stadium Prerosacea, jaki i w innych, bardziej zaawansowanych, fazach. Stanowi istotny element kompleksowej kuracji.

Nowy preparat – Łagodzący płyn micelarny Iwostin Rosacin, dzięki zawartości miceli oczyszcza jednym ruchem, bez pocierania*, a zawarty w nim kompleks substancji aktywnych zmniejsza skłonność do pojawiania się podrażnień i zaczerwienień. Pozostawia on skórę miękką i przyjemną w dotyku. Dodatkowo tonizuje skórę, zapewnia jej naturalne pH 5,5**. Dzięki temu spełnia również rolę toniku, nie ma konieczności stosowania dodatkowego preparatu. Jest to jedyny płyn micelarny do skóry z trądzikiem różowatym (na podstawie analizy rynku i dostępnych danych rynkowych, 18.02.2015).

 

 

 

 

 

 

Wskazania: codzienne oczyszczanie i demakijaż oczu, twarzy i szyi.

§ 92% osób testujących potwierdza, że płyn skutecznie usuwa makijaż*

§ 92% osób testujących potwierdza, że płyn łagodnie oczyszcza skórę*

§ 84% osób testujących uważa, że po użyciu produktu skóra jest ukojona*

 

*Badania aplikacyjne w Niezależnym Ośrodku Badawczym na zlecenie Laboratorium Iwostin, ocena po 1 zastosowaniu.

**Badania aparaturowe w Niezależnym Laboratorium badawczym na grupie 10 osób, ocena po 1 zastosowaniu.

 

Sposób użycia: należy przetrzeć twarz płatkiem kosmetycznym nasączonym płynem micelarnym, nie spłukiwać. Następnie nałożyć odpowiedni krem z linii Iwostin Rosacin.

Substancje aktywne: Biolin, Pronalen Aesculus™, hialuronian sodu.

Pojemność: 215 ml, cena ok. 29 zł.

 

Jest to jedyny płyn micelarny zawierający prebiotyk (Biolin), który utrzymuje prawidłową równowagę flory bakteryjnej skóry.

 

 

 

 

 

Substancje aktywne w Łagodzącym płynie micelarnym Iwostin Rosacin

 

Biolin

Fizjologiczną (inaczej saprofityczną) florę człowieka stanowią mikroorganizmy występujące naturalnie w organizmie człowieka w tym na jego skórze, bez wywoływania objawów chorobowych. Ich zadaniem jest ochrona przed szkodliwymi organizmami, które mogłyby doprowadzić do jej uszkodzenia. Zapewniają one szereg podstawowych funkcji, takich m.in. jak:

 

§ ochrona przed rozwojem organizmów szkodliwych,

§ uczestnictwo w metabolizmie skóry,

§ wzmacnianie układu odpornościowego poprzez antygeny powierzchniowe.

 

Organizmy pożyteczne mogą się wzmocnić dzięki składnikowi prebiotycznemu. W Łagodzącym płynie micelarnym Iwostin Rosacin jest nim Biolin. Jest to prebiotyk, który sprzyja rozwojowi wszystkich pożytecznych organizmów bytujących na skórze, co ogranicza wzrost bakterii szkodliwych. Dzięki temu chroni skórę przed szkodliwymi infekcjami, które powodują swędzenie i zaczerwienienie.

 

Pronalen Aesculus™ - escyna pozyskiwana z nasion kasztanowca. Chroni naczynia włosowate, zmniejsza widoczność objawów stanu zapalnego i działa przeciwrumieniowo. Skutecznie zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi podrażnienia.

 

Hialuronian sodu - sól sodowa kwasu hialuronowego. Zapewnia prawidłowe uwodnienie substancji międzykomórkowej, odtwarza optymalne środowisko fizjologiczne, sprzyjające procesom regeneracji  skóry oraz wtórnej syntezie kolagenu i innych składników macierzy pozakomórkowej. Długotrwale zatrzymuje wodę w skórze.



[1] Prerosacea patogeneza i leczenie. A. Górkiewicz - Petkow, Dermatologia Estetyczna, vol. 3, nr 6/2001.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nepentes

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Dawid 2015-03-07 22:40:10

    Na trądzik bardzo skuteczny jest ten preparat. Trzeba tylko brać regularnie. Tu go kupisz i uzyskasz więcej informacji: http://nplink.net/AQS8p6os


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »