Technologie » Komputery

Nowy Impuls dla autostrad

Grupa kapitałowa Stalexport Autostrady SA specjalizująca się w budowie i zarządzaniu autostradami zdecydowała się na równoczesne wdrożenie jednego rozwiązania informatycznego w pięciu swoich spółkach. Jest to zintegrowany system zarządzania klasy ERP – Impuls 5 autorstwa BPSC.

Decyzja jest wynikiem kilkuletnich doświadczeń jednego
z podmiotów Grupy korzystającego już z tego systemu. Głównym celem kompleksowego wdrożenia jest ujednolicenie informacji w skali całej Grupy.
 

System Impuls 5 będzie wykorzystywany przez następujące spółki:  - Stalexport Autostrada Małopolska SA,  - Stalexport Transroute Autostrada SA  - Stalexport Autostrada Dolnośląska SA,  - Autostrada Mazowsze SA,  - oraz przez Stalexport Autostrady SA - większościowego udziałowca tych podmiotów. Spółki korzystać będą z systemu w obszarach finansów, księgowości, kosztów, środków trwałych, jak również kadr i płac. W dwu podmiotach oprogramowanie wspomagać będzie również zagadnienia budżetowania.Impuls 5, obejmując swymi funkcjonalnościami 5 podmiotów specjalizujących się w różnych rodzajach działalności drogowej – od budowy, przez remonty, po zarządzanie i pobieranie opłat – stanie się platformą konsolidującą informacje płynące z poszczególnych Spółek.„Decyzja o wdrożeniu systemu Impuls 5 to efekt wieloletnich, dobrych doświadczeń jednej z naszych spółek, Stalexport Transroute Autostrada SA” - mówi Mieczysław Skołożyński, Wiceprezes Stalexport Autostrady SA – „Wprowadzenie zintegrowanego systemu zarządzania klasy ERP we wszystkich podmiotach Grupy ma służyć naszemu dynamicznemu rozwojowi. Poszukujemy najlepszych rozwiązań, by podnosić efektywność działalności” – dodaje prezes Mieczysław Skołożyński.System rozpocznie funkcjonowanie w styczniu 2009 roku.

### 

Informacje dodatkowe:BPSC SA od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. Sztandarowym produktem firmy jest zintegrowany pakiet klasy MRPII/ERP Impuls 5. System należy w tej chwili do ścisłej czołówki oferowanych na rynku rozwiązań tej klasy. Dzięki swojej kompleksowości i elastyczności wykorzystywany jest przez prawie 400 średnich i dużych przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. Firma zatrudnia ponad 200 osób - najwyższej klasy specjalistów w doskonały sposób łączących wiedzę na temat nowych technologii ze znajomością potrzeb współczesnych przedsiębiorstw. W ubiegłym roku BPSC rozpoczęła budowanie grupy kapitałowej, obejmując 75% udziałów
w ukraińskiej spółce Kompass Plus oraz tworząc spółkę Proximus zajmującą się sprzedażą oprogramowania towarzyszącego ERP w sektorze przemysłu, energetyki i przedsiębiorstw użyteczności publicznej. W skład Grupy Kapitałowej BPSC wchodzi także spółka ITalents specjalizująca się w leasingu pracowników branży teleinformatycznej.
BPSC jest laureatem prestiżowych konkursów: Lider Polskiego Biznesu, Lider Rynku oraz Euro Leader. Zostało wyróżnione także Cezarem i Diamentem Śląskiego Biznesu. Według rankingu firmy audytorskiej Deloitte w latach 2003 - 2005 spółka należała do grona 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej (Technology FAST 50). W 2005 roku znalazła się także w grupie 500 najdynamiczniejszych spółek technologicznych z całej Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (Technology Fast 500). Od 2005 roku posiada tytuł Gazeli Biznesu. W 2006 roku system Impuls 5 zajął pierwsze miejsce w konkursie Produkt Roku. Rok później BPSC otrzymała nagrodę Złoty Bit – IT w Budownictwie. Na początku 2008 roku miesięcznik „MSI” przyznał spółce tytuł Najlepszego Dostawcy dla Przemysłu w kategorii Polski System MRPII/ERP. W tym samym roku BPSC otrzymało także tytuł Partnera Roku Oracle.Wśród klientów BPSC są m.in. Enion SA, Morliny - Grupa Animex, Kler, Sokpol, OSM Piątnica, WSP Społem Kielce, Krajowa Spółka Cukrowa, BIG – STAR, Stalexport-Transroute Autostrada, FPiN Wapienica, Grupa Kapitałowa GLINIK.  Więcej informacji na stronie: www.bpsc.com.plDodatkowe informacje:Dariusz WalaBPSC SAGSM 660 719 399dwala@bpsc.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dwala

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »