Dom » Wnętrza

Noże kuchenne - jakie wybrać

Noże kuchenne - jakie wybrać
Zobacz więcej zdjęć »
Wybór dobrych noży kuchennych to inwestycja na lata - warto zatem kupić te z górnej półki i należycie o nie dbać, by mogły być ostre i niezawodne przez kolejnych kilka lub nawet kilkanaście lat.

Różne rodzaje noży

Wybierając się do sklepu z akcesoriami kuchennymi pamiętajmy, że istnieje kilka rodzajów noży, zróżnicowanych w zależności od przeznaczenia. Zastanówmy się, jakich noży potrzebujemy: do mięsa, serów, ryb, pieczywa, do krojenia i obierania warzyw, noży uniwersalnych czy innych.

Wykonanie ostrza

Ostrze noża powinno być wykonane z nierdzewnej stali szlachetnej. Jest ona bardzo podatna na ostrzenie, natomiast wytrzymała i odporna na tępienie. Noże WMF wykonane ze specjalnego stopu wanadu, chromu i molibdenu pozwalają na perfekcyjne cięcie, filetowanie, siekanie i obieranie. Dodatkowo są podatne na ostrzenie domowymi przyrządami do ostrzenia.

Rękojeść noża

Warto, by rękojeść noża również była wykonana ze stali, z której wykonano jego ostrze. Dzięki temu nóż jest dużo mocniejszy i jest mniejsze ryzyko, że po pewnym czasie poluzuje się i ostrze wypadnie z rękojeści. Jeśli wybieramy rękojeść noża wykonaną z tworzywa sztucznego, sprawdźmy, czy jest ona solidnie zamocowana do ostrza.

Zestawy noży

Najbardziej praktyczny jest zakup zestawu noży, obejmującego: nóż ząbkowany do pieczywa, obierak do warzyw, nóż kuchenny, nóż uniwersalny, a także potężny nóż szefa kuchni. Niektóre zestawy noży zawierają również nożyce kuchenne. Taki zestaw zawiera wszystko, co w standardowej kuchni jest niezbędne. Czasem jednak kucharze mają bardzo sprecyzowane żądania dotyczące posiadanych w domu noży. Wówczas można kupić pojedynczy nóż spełniający nasze wymagania. Warto skusić się na noże wysokiej jakości i dbać o ich stan - nie kroić gorących potraw, używać deski do krojenia oraz nie myć w zmywarce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »