Technologie » Internet

NSS Labs: Firewalle SonicWall zapewniają ochronę przeciw włamaniom ze skutecznością 98,8%

NSS Labs: Firewalle SonicWall zapewniają ochronę przeciw włamaniom ze skutecznością 98,8%
Zobacz więcej zdjęć »
Firewalle nowej generacji SonicWall, producenta rozwiązań w obszarze cyberbezpieczeństwa, otrzymały ocenę „Rekomendowane” w teście przeprowadzonym przez niezależną organizację badawczą zajmującą się bezpieczeństwem NSS Labs.

Celem testów było wskazanie najskuteczniejszych i najbardziej efektywnych kosztowo rozwiązań na rynku firewalli w celu ułatwienia przedsiębiorstwom inwestującym w bezpieczeństwo IT podjęcia świadomych decyzji zakupowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

  • Testowany firewall NSa 2650 SonicWall uzyskał 98,8-procentową całkowitą ocenę skuteczności zabezpieczeń, a także wykazał się bardzo niskim całkowitym kosztem posiadania (TCO) na poziomie 4 USD za chroniony Mb/s.
  • Rozwiązanie SonicWall wykazało się 100-procentową skutecznością w walce z atakami wykorzystującymi techniki obchodzenia zabezpieczeń firewalla, w tym maskowania złośliwego kodu i defragmentacji pakietów IP.
  • Firewall SonicWall zdobył również najwyższą możliwą ocenę w kategoriach stabilności i niezawodności.


Firewall SonicWall został umieszczony w prestiżowym prawym górnym rogu kwadrantu NSS Labs, który grupuje rekomendowane przez tę firmę zapory nowej generacji. Rozwiązanie SonicWall było jednym z 10 testowanych przez NSS Labs produktów. Testy obejmowały takie obszary, jak efektywność zabezpieczeń, wydajność i całkowity koszt posiadania (TCO).

Eksperci NSS Labs przeprowadzali ataki na firewall SonicWall NSa 2650 przy pomocy exploitów z NSS Exploit Library – łącznie było ich ponad 1900. Aby zapewnić warunki maksymalnie zbliżone do rzeczywistych sytuacji, testujący wykorzystali do przeprowadzania ataków wiele narzędzi komercyjnych, open-source, a także własne specjalistyczne oprogramowanie. Firewall wykazał się 100-procentową skutecznością w wykrywaniu i neutralizowaniu zagrożeń związanych z atakami stosującymi zaawansowane techniki obchodzenia jego zabezpieczeń, w tym maskowania złośliwego kodu i defragmentacji pakietów IP. Łączna ocena skuteczności zabezpieczeń urządzenia wyniosła 98,8 proc.

Jak pokazały badania, firewalle SonicWall NSa 2650 cechują się także jednym z najniższych na rynku wskaźników TCO – w wysokości 4 USD za chroniony Mb/s. NSS Labs podczas obliczania całkowitego kosztu posiadania testowanych zapór brał pod uwagę takie czynniki, jak koszty zakupu produktu, jego utrzymania i konserwacji, a także zarządzania nim.

„NSS Labs prowadzi niezależne testy, które pomagają przedsiębiorstwom podejmować świadome decyzje związane z ich cyberbezpieczeństwem. Firewalle SonicWall uzyskały ocenę ‘Rekomendowane’ już piąty rok z rzędu. Są one doskonałym wyborem dla każdej firmy poszukującej wysokiej jakości urządzeń do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w obszarze IT. Doceniamy kompleksowość rozwiązań SonicWall i ich skuteczność w zwalczaniu zagrożeń” – powiedział  Vikram Phatak, CEO w NSS Labs.

Seria firewalli SonicWall NSa (Network Security Appliance) jest przeznaczona głównie do zabezpieczenia sieci w małych i średnich przedsiębiorstwach. Urządzenia są oparte na wielordzeniowej i skalowalnej architekturze, a także wykorzystują opatentowaną technologię RFDPI (Reassembly-Free Deep Packet Inspection) oraz oczekującą na patent technologię RTDMI (Real-Time Deep Memory Inspection). Technologie te są odpowiedzialne m.in. za wykrywanie i blokowanie zagrożeń typu zero-day i nieznany dotąd malware, badając każdy bajt każdego pakietu, a przy tym kontrolując na firewallu zarówno wchodzący, jak i wychodzący ruch. Bezpieczeństwo jest również wzmocnione przez funkcję deszyfrowania i inspekcji ruchu SSL/TLS, a także system zapobiegania włamaniom (IPS).

Firewalle SonicWall ściśle współpracują z platformę SonicWall Capture Cloud. Zarządza ona informacjami o zagrożeniach zbieranymi z wielu źródeł, w tym z wielosilnikowej usługi sandboxingu - Capture Advanced Threat Protection (ATP), a także ponad miliona sensorów SonicWall rozmieszczonych na całym świecie. Jeśli zostanie w ten sposób wykryty nieznany wcześniej złośliwy kod, to Capture Labs - dedykowany firmowy zespół badawczy SonicWall - opracowuje sygnaturę, która jest dodawana do bazy danych Capture Cloud Platform. Zaraz potem sygnatura jest rozsyłana do firewalli klientów, zapewniając im aktualną ochronę. Nowe aktualizacje działają natychmiast, bez restartów i przerw w pracy urządzeń.

NSS Labs przeprowadził niezależny test SonicWall NSa 2650 w swoim zakładzie w Austin w Teksasie w USA, z wykorzystaniem następujących metodologii: Next Generation Firewall Test Methodology v8.0, Secure Sockets Layer/Transport Layer Security Performance Test Methodology v1.3 i Evasions Test Methodology v1.1. Ich dokładny opis jest dostępny na stronie www.nsslabs.com. Testy przeprowadzono bezpłatnie, a NSS Labs nie otrzymał żadnego wynagrodzenia za udział rozwiązań SonicWall w testach.

Raport porównawczy z testów nowej generacji firewalli, które zostały przeprowadzone przez  NSS Labs, można pobrać tutaj: https://www.sonicwall.com/en-us/resources/analyst-report/2018-nss-labs-next-generation-firewall-compara-svm.


Dodatkowe informacje o SonicWall

SonicWall od ponad 27 lat zapobiega cyberprzestępstwom, broniąc małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje na całym świecie. Wielokrotnie nagradzane rozwiązania firmy – wykorzystujące badania SonicWall Capture Labs i zasoby ponad 26 tys. partnerów firmy na całym świecie – zabezpieczają ponad milion sieci biznesowych i mobilnych oraz wymienianych w nich e-maili i danych. Połączony potencjał produktów i partnerów tworzy ochronę w czasie rzeczywistym, która jest dostosowana do indywidulanych potrzeb ponad 500 tys. firm z przeszło 215 krajów. Dzięki temu, klienci SonicWall mogą bez obaw rozwijać swój biznes.

Dodatkowe informacje o firmie są dostępne na stronie www.sonicwall.com, a także na profilach społecznościowych firmy: Twitterze, LinkedIn, Facebooku oraz Instagramie.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »