Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
O obozach językowych
Zobacz więcej zdjęć » |
Przez ostatnie lata można zauważyć, że coraz więcej rodziców decyduje się na obozy językowe dla swoich dzieci – dlaczego są takie popularne?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Korzyści z obozów językowych
Uczestnictwo dziecka w takim obozie wakacyjnym przynosi wiele korzyści. Głównym celem takich obozów jest otwarcie dzieci na swobodną komunikację w obcym języku. Często pominięcie tak istotnego elementu powoduje, że dziecko mimo posiadanych umiejętności i wiedzy ma trudności z podjęciem swobodnej rozmowy w języku obcym. Tego typu obozy z językiem obcym eliminują obawy i bariery przed używaniem go w praktyce.
Dzięki używaniu języka w najprostszych i codziennych sytuacjach przez cały czas trwania obozu, dziecko wyrabia w sobie naturalny nawyk wykorzystywania języka w praktyce. Dodatkowo programy tego typu obozów wzbogacone są o różnego rodzaju zabawy i piosenki, które umożliwiają zwiększenie zakresu słownictwa.
Nie tylko nauka
W programie tego typu kolonii dla dzieci nie ma jedynie nauki języka angielskiego. Przewidzianych jest również wiele atrakcji sportowych. W ofercie http://www.berlitz.pl/pl/kursy_dla_dzieci_i_mlodziezy/obozy_jezykowe_dla_dzieci_i_mlodziezy/ można znaleźć dodatkowo:
- naukę pływania,
- podstawy kajakarstwa,
- podstawy windsurfingu,
- tenis,
- azdę konną,
- zajęcia taneczne,
- wiele innych atrakcji.
Niezależnie od tego czy zapiszemy dziecko na kolonię na mazurach czy na kolonię w górach, atrakcje jakie zapewniają takie obozy językowe zapewnią dzieciom moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń.
Nic nie cieszy dzieci bardziej niż wspólna zabawa i nauka z rówieśnikami. Dzięki takim koloniom dzieci mogą stworzyć wspaniale wspomnienia oraz poznać prawdziwych przyjaciół. Tym bardziej, że obozy podzielone są na grupy pod względem wieku i umiejętności językowych. Warto zaplanować swojemu dziecku ciekawe wakacje i już dziś zarezerwować miejsce.
Nadesłał:
Suzi
|
Komentarze (0)