Dom » Budownictwo

Okno na styl holenderski – Schüco LivIng Variant

Okno na styl holenderski – Schüco LivIng Variant
Zobacz więcej zdjęć »
Domy w stylu holenderskim od zewnątrz zwracają uwagę ceglanymi elewacjami i dużymi przeszkleniami, zaś od wewnątrz imponują funkcjonalnością i przestronnością. Okna Schüco LivIng Variant o wyglądzie klasycznej drewnianej stolarki będą doskonałym uzupełnieniem takich projektów.

Styl holenderski nieprzypadkowo stał się inspiracją dla współczesnej architektury europejskiej, w tym również polskiej. Przede wszystkim jest pełen kontrastów - sprawia wrażenie eklektycznego, jednak tak naprawdę nie ma w nim nic nieprzemyślanego. Jest oszczędny w dodatkach, a jednocześnie bardzo przytulny i elegancki. Choć Holendrzy lubią łączyć różne konwencje, na pierwszym miejscu stawiają praktyczność. Niezmiernie ważną rolę odgrywa tu przestrzeń i światło, które dociera do wnętrz przez bardzo duże okna. To właśnie one w połączeniu ze spadzistą konstrukcją dachu i cegłą elewacyjną stały się głównymi atrybutami klasycznego stylu holenderskiego. Z myślą o nieszablonowych projektach łączących tradycyjną architekturę z nowoczesnymi akcentami powstały oryginalne okna z PVC-U Schüco LivIng Variant, które swoim wyglądem nawiązują do klasycznej drewnianej stolarki. Są przy tym niezwykle praktyczne, ciepłe i dają wiele kreatywnych możliwości kształtowania wyglądu elewacji.

Okno jako główna dekoracja
Klasyczne budynki holenderskie posiadają zwykle dość wysokie poddasze, które mieści jeden lub nawet dwa poziomy z sypialniami i łazienkami, a także wysoki parter ze strefą dzienną. Na dolnej, reprezentacyjnej kondygnacji, zwykle montowane są duże drewniane okna, które nawet wieczorem nie są zasłaniane firankami, ani żaluzjami. Ich jedynym dekoracyjnym akcentem mogą być filigranowe szprosy. Okno Schüco LivIng Variant z charakterystycznymi profilami o kanciastym kształcie perfekcyjnie odwzorowuje estetykę klasycznych drewnianych okien, a przy tym oferuje wszystkie zalety wysokiej jakości energooszczędnego okna z PVC-U. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać wariant z konturem ościeżnicy 6 lub 15°, a także łączyć je, uzyskując oczekiwany efekt. Dodatkowo dostępne są wykonania z profilami ramy łączonymi pod skosem lub pod kątem prostym. Pełny system obejmuje bogatą gamę szprosów, profili przyłączeniowych i dodatkowych, dzięki czemu możliwe jest wykonanie dowolnej koncepcji okien, drzwi balkonowych czy wejściowych. W przypadku bardzo dużych wymiarów okna istnieje ponadto możliwość zastosowania szyby wklejanej, która dodatkowo usztywnia skrzydła. W zależności od indywidualnej koncepcji można tworzyć dowolne zestawienia kolorystyczne, np. dobrać ościeżnicę i ramę skrzydła w innych odcieniach lub nadać oknom drewniany wygląd od wewnątrz, a od zewnątrz - klasycznie biały czy nawet metaliczny. Bogata paleta zawiera 200 oklein w kolorach jednolitych i drewnianych oraz nowoczesne okleiny metaliczne AutomotiveFinish.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Energooszczędność i bezpieczeństwo
Wielkoformatowe okna mogą generować duże straty ciepła i dyskomfort termiczny w budynku, jeśli nie zostaną wykonane w systemach zapewniających optymalną szczelność i izolacyjność termiczną. Okno LivIng Variant gwarantuje doskonałą efektywność energetyczną, dzięki współczynnikowi przenikania ciepła dla ramy Uf = 1,0 W/m2K. Taki efekt udało się uzyskać dzięki sześciokomorowej konstrukcji i zwiększonej głębokości zabudowy do 120 mm. W skrzydło można wstawiać specjalne, ciepłe zestawy szybowe o grubości nawet do 52 mm, które dodatkowo podnoszą właściwości izolacyjne okna. Innowacyjny system termozgrzewalnych uszczelek z wysokiej jakości EPDM zapewnia skuteczną ochronę przed wiatrem i wodoszczelność w klasie 9 A. Stolarka w systemie LivIng Variant może być także wykonywana w optymalnej klasie odporności na włamanie SKG 2. Zwiększona głębokość zabudowy zapewnia dodatkową ochronę okuć przed ingerencją z zewnątrz.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego - od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2019 roku obrót w wysokości 1,750 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »