Dom » Budownictwo

Okno na swoim miejscu – piana montażowa PURFOAM-EXTRA firmy Den Braven

Okno na swoim miejscu – piana montażowa PURFOAM-EXTRA firmy Den Braven
Zobacz więcej zdjęć »
Wczesna jesień to doskonały czas na wymianę i montaż okien oraz ostatni dzwonek, by prace ze stolarką zakończyć przed pierwszymi mrozami. Prace monterskie i solidne osadzenie okien ułatwi poliuretanowa piana montażowa PURFOAM-EXTRA firmy Den Braven.

Zapewni doskonałą izolację i stabilne mocowanie ramy okiennej i pozwoli z ciepłego wnętrza podziwiać zimowy krajobraz za oknem.

Okno jest niezbędnym elementem wykończenia każdego budynku mieszkalnego oddawanego do użytku. Stanowi sposób doświetlenia wnętrza naturalnym światłem, zapewniając jednocześnie dopływ świeżego powietrza i wentylację budynku. Aby jednak element, który ma podwyższać standard obiektu, nie stał się tym, co obniża jego walory, musi cechować się odpowiednimi właściwościami, w tym izolacyjnością cieplną i akustyczną. Sęk w tym, że osiągnięcie wysokich parametrów w tym zakresie nie zależy jedynie od jakości samych produktów. Nawet najlepsze okna mogą nie spełniać swojego zadania, jeśli będą niewłaściwie osadzone. W przypadku stolarki okiennej prawidłowy montaż jest szczególnie ważny, gdyż błędy popełnione na tym etapie skutkować mogą wypaczaniem ościeżnicy oraz powstaniem mostków termicznych, powodujących duże straty ciepła.

Ekstra sposób na montaż okien

O tym, jak zamontowane zostanie okno i czy będzie ono szczelnie chronić przed wiatrem, mrozem i hałasem, w dużej mierze decydują produkty użyte do mocowania ramy w świetle otworu.  W tej roli dobrze sprawdzają się poliuretanowe pianki montażowe, które pozwalają trwale i skutecznie osadzić okno, jak np. PURFOAM-EXTRA firmy Den Braven. Ta jednoskładnikowa, półsztywna pianka, dzięki swoim właściwościom świetnie sprawdza się we wszelkich pracach montażowo-izolacyjno-uszczelniających. Wyróżnia się wyjątkową stabilnością wymiarową i sprężystością, dzięki czemu raz wykonane wypełnienie pracuje wraz z budynkiem i przez długi czas nie zmieni swoich rozmiarów, nie powodując tym samym powstania nieszczelności czy wypaczenia okien. Dodatkowo, pianka jest odporna na wahania temperatury (od –40°C do +90°C, a krótkookresowo nawet do +140°C), dlatego swoje początkowe właściwości zachowuje niezależnie od panujących warunków. PURFOAM-EXTRA firmy Den Braven stanowi skuteczny i pewny sposób na solidne osadzenie stolarki, dając gwarancję dobrej izolacji termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej. 

Sprawne prace z pianką

Poliuretanowa pianka montażowa, PURFOAM-EXTRA firmy Den Braven, dzięki dobrej przyczepności do większości podłoży budowlanych (betonu, tynku, drewna, stali, PCW itp.) stosowana może być w kontakcie z różnymi materiałami, zarówno w przypadku powierzchni poziomych jak i pionowych, gładkich i porowatych. Stanowi prosty sposób na sprawny, a jednocześnie solidny montaż okien. Warunkiem jest jednak zachowanie odpowiednich zasad jej aplikacji. Pianka po nałożeniu rozpręża się i utwardza pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu atmosferycznym i materiałach budowlanych. Należy więc pamiętać, że zwiększa ona swoją objętość o minimum kilkadziesiąt procent, dlatego wypełniamy nią otwór roboczy jedynie w około 50%. Aplikację pianki umożliwia specjalny wężyk, który montuje się na zawór w butli. Pozwala on na precyzyjne dawkowanie piany i nie wymaga używania żadnych dodatkowych narzędzi.

 

www.denbraven.pl

 

Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów. Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pian poliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Den Braven
http://www.denbraven.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »