Rozrywka i wypoczynek » Sport

Olimpijskie transmisje telewizyjne z Pekinu w HD dzięki kamerom Panasonic

Olimpijskie transmisje telewizyjne z Pekinu w HD dzięki kamerom Panasonic
Zobacz więcej zdjęć »
Dzięki porozumieniu z Beijing Olympic Broadcasting Co. Ltd (BOB) profesjonalne kamery Panasonic z serii DVCPRO P2 HD zostały wybrane oficjalnym sprzętem nagrywającym i transmitującym obraz podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Choć sprzęt HD został użyty po raz pierwszy do realizacji transmisji obrazu już podczas olimpiady w Turynie w 2006 roku, przedsięwzięcie to zostało zrealizowane na ograniczoną skalę. Jedynie ok. 40% produkcji związanych z igrzyskami przygotowano wówczas w formacie wysokiej rozdzielczości. W tym roku, po raz pierwszy w historii telewizyjnych transmisji igrzysk olimpijskich, wszystkie relacje będą nagrywane i transmitowane w technologii HD.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Profesjonalne cyfrowe technologie nagrywania i przesyłu obrazu opracowane przez firmę Panasonic służyły ruchowi olimpijskiemu jako oficjalny format przez osiem ostatnich olimpiad począwszy od igrzysk w 1992 r. w Barcelonie. Nowoczesne systemy Panasonic będą w dalszym ciągu dokumentować wysiłki olimpijczyków z całego świata, również w dobie telewizji High Definition. Na potrzeby tegorocznych zawodów olimpijskich w Pekinie firma zapewni 250 nagrywarek, 100 kamer i 1500 monitorów.

„Transmisje telewizyjne odgrywają niezwykle istotną rolę w rozwoju ruchu olimpijskiego" - powiedział Radek Jaworski, PR Manager, Panasonic Polska - „Panasonic wspiera realizację przekazu telewizyjnego igrzysk, jako Oficjalny Partner, od czasu olimpiady w Calgary w 1988 roku. Obecnie transmisje z zawodów są oglądane przez ok. 4 miliardy ludzi na całym świecie. Naszą misją jest dalsze wspieranie rozwoju ruchu olimpijskiego przez dostarczanie najwyższej jakości urządzeń do transmisji video. W erze technologii HD Panasonic będzie wspierał igrzyska swoim długoletnim doświadczeniem oraz profesjonalnym sprzętem w postaci kamer z serii P2HD AJ-HPX2100 i 3000".

Kamery serii DVCPRO P2 HD zyskały uznanie dzięki swej wysokiej wydajności oraz proekologicznej technologii. Użycie kart pamięci P2 zamiast standardowych kaset z taśmą filmową umożliwia stacjom telewizyjnym zmniejszenie emisji CO2 nawet o 1,5 tony. Brak zastosowania tradycyjnych mechanizmów i klasycznego napędu oznacza kolejne oszczędności w emisji dwutlenku węgla o ok. 0,5 tony.

Panasonic wspiera ruch olimpijski od ponad 20 lat jako Światowy Partner Olimpijski w kategorii Wyposażenie Audio - Video. W ostatnim czasie firma przedłużyła partnerstwo z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim na kolejne osiem lat - do roku 2016.

Więcej informacji o olimpijskim zaangażowaniu marki Panasonic na http://panasonic.net/olympic. Dodatkowe informacje nt. technologii P2 są dostępne na stronie http://panasonic-broadcast.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sigma International (Poland) Ltd Sp. z o.o.
http://www.sigma.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »