Społeczeństwo » Społeczeństwo
Opakowania tekturowe
Ale podobnie, jak to się ma z innymi towarami, opakowanie opakowaniu nie równe. I nie chodzi tylko o porównywanie wytrzymałości, czy jakości wykonania, ale również o proces produkcji, w którym powstało pudełko kartonowe. Tektura jest produktem drewnopochodnym, ważne jest więc dla nas, aby również powstawała w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, jeżeli opakowania tekturowe chcemy uznać za produkty ekologiczne.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jednym z wyznaczników, który pozwala nam rozróżnić, w jaki sposób powstało pudło kartonowe, jest certyfikat Forest Stewardship Council (FSC). Umożliwia on śledzenie zarówno handlu jak i procesów produkcji towarów z drewna, pochodzących z certyfikowanych lasów. FSC to certyfikat przyznawany wszelkim drzewnym produktom leśnym jak np. tektura, papier, meble, pokrycia podłogowe, okna, drzwi, ale także pochodzenia leśnego jak syrop klonowy, kauczuk czy orzechy brazylijskie. Pozwala on na stwierdzenie, czy w całym procesie produkcji przestrzegane były zasady przyjazności dla środowiska i skąd pochodzi materiał użyty do produkcji.
Jeżeli producent opakowań tekturowych posiada certyfikat FSC, oznacza to, że opakowania tekturowe przez niego wyprodukowane, powstały z tektury pochodzącej z gospodarstw leśnych opartych na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk. Czyli takich które chronią tereny leśne przed nielegalnym użytkowaniem i zabudową, ale jednocześnie zapewniają prawa do korzystania z nich społecznościom lokalnym. Pozyskują zasoby w sposób zrównoważony, nie przekraczający poziomu, który uniemożliwi ich naturalne odnowienie. Chronią rzadkie i zagrożone gatunki jak również ich siedliska. Ograniczają korzystanie z chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych i środków kontroli biologicznej, do niezbędnego minimum, lub nie korzystają w ogóle. Nie stosują gatunków zmodyfikowanych genetycznie, ściśle kontrolują i monitorują stosowanie gatunków obcego pochodzenia. Zachowują lub poprawiają stan lasów o szczególnej wartości biologicznej, nie tworzą nowych plantacji kosztem lasów naturalnych i półnaturalnych, jak również dbają o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników lasów.
Producent Opakowań Tekturowych Viki Family z Warszawy, posiada certyfikat FSC, jako jeden z nielicznych producentów opakowań w woj. mazowieckim. Wszystkie pudła kartonowe opuszczające jego fabrykę, powstały w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Oferuje opakowania tekturowe wysokiej jakości w dowolnym rozmiarze i fasonie, z tektury litej lub falistej, zaprojektowane pod indywidualne potrzeby odbiorcy. Więcej informacji na stronie www.viki.com.pl.
Co roku na świecie wycina się 15 miliardów drzew, a nowych wyrasta tylko 5 miliardów. Jeżeli zależy ci, aby zmienić tą sytuację i chronić środowisko naturalne, zwracaj uwagę, jak powstały towary które kupujesz i z których korzystasz. Jeżeli opakowania kartonowe przez ciebie używane nie posiadają certyfikatu FSC, to być może przyczyniasz się do tego że jest taka różnica między liczbą drzew wycinanych, a nowych.
Nadesłał:
SzybNos
|
Komentarze (0)