Technologie » Komputery

Oracle wprowadza na rynek aplikację Oracle Hyperion Tax Provision

Aplikacja pozwala klientom gromadzić i obliczać skonsolidowaną rezerwę podatkową oraz przygotowywać raporty na ten temat, a także precyzyjniej dostosowywać sprawozdawczość podatkową do finansowej.

Chcąc pomóc klientom w zwiększeniu efektywności oraz w zapewnieniu silniejszej kontroli wewnętrznej i lepszego wglądu w różnice pomiędzy danymi księgowymi i podatkowymi, firma Oracle zapowiedziała wprowadzenie na rynek aplikacji Oracle Hyperion Tax Provision.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

· Oracle Hyperion Tax Provision to internetowa aplikacja podatkowa oparta na pakiecie Hyperion Financial Close Suite, która obsługuje proces tworzenia przez przedsiębiorstwo rezerwy podatkowej.

· Aplikacja ta wprowadza zautomatyzowany, standardowy proces, który można zintegrować z oprogramowaniem do zapewniania zgodności z przepisami podatkowymi ― aplikacja usprawnia cały proces zapewniania zgodności z przepisami poprzez udostępnienie uproszczonego procesu „od zaksięgowania do podatku” (book-to-tax).

· Obliczanie rezerwy na podatek dochodowy, to kluczowy element procesu zamykania okresów finansowych w przedsiębiorstwie. Dlatego lepsze dostosowanie procesu tworzenia rezerwy podatkowej do zamykania procesów finansowych przynosi korzyści zarówno działowi podatków, jak i działowi finansowemu, pomagając wyeliminować nadmiarowe procesy i zwiększając przejrzystość sprawozdawczości finansowej.

Aplikacja Oracle Hyperion Tax Provision, którą można zintegrować z pakietem Hyperion Financial Close Suite, zapewnia następujące korzyści:

· Efektywność, szybkość i spójność danych: integracja tworzenia rezerwy podatkowej z procesem finansowym pomaga zapewnić ciągłą zgodność danych podatkowych i finansowych oraz eliminuje potrzebę nadmiarowej aktualizacji danych i metadanych.

· Autonomia: dział podatków może funkcjonować sprawniej dzięki pełniejszej integracji z procesem zamykania okresów finansowych, przy czym dział finansowy i dział podatków nadal zachowują autonomię niezbędną do zaspokajania ich indywidualnych potrzeb w zakresie sprawozdawczości.

· Sprawozdawczość podatkowa jakości korporacyjnej: korporacyjny dział podatków dysponuje takimi samymi zaawansowanymi narzędziami do opracowywania sprawozdań, jakie stosuje dział finansowy. Ułatwia to przechodzenie do szczegółowych danych oraz pozwala na tworzenie sprawozdań wariantowych (porównanie danych faktycznych z historycznymi oraz danych faktycznych z prognozami).

· Silniejsza kontrola i łatwiejszy dostęp dla użytkowników: kontrolerzy regionalni, którzy w trakcie zamykania okresów finansowych przesyłają dane zarówno do korporacyjnego działu finansów, jak i do korporacyjnego działu podatków ― zamiast przełączania się pomiędzy dwoma różnymi rozwiązaniami ― mogą pracować z poziomu tego samego, łatwego w obsłudze interfejsu. 

· Przejrzystość różnic pomiędzy danymi księgowymi i podatkowymi: dział finansowy ma lepszy wgląd w różnice pomiędzy danymi księgowymi i podatkowymi ― zwłaszcza w zakresie pozycji wpisywanych w księgach podatkowych, sprawozdań i kluczowych wskaźników, takich jak efektywna stawka podatkowa.

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »