Kultura » Kultura
Orły 2010 wręczone. Triumf "Rewersu"
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
W Warszawie wręczono Orły 2010 – Polskie Nagrody Filmowe, przyznawane przez liczącą 500 osób Polską Akademię Filmową. Najwięcej, bo aż osiem statuetek otrzymał „Rewers” w reżyserii debiutanta Borysa Lankosza.
„Rewers” został uznany za najlepszy film roku. Grającą w tym filmie Agatę Buzek uhonorowano Orłem 2010 dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej, a Annę Polony uznano najlepszą aktorką drugoplanową. „Rewers” otrzymał ponadto nagrody w kategoriach najlepszy scenariusz (Andrzej Bart), najlepsza muzyka (Włodek Pawlik), najlepsze kostiumy i najlepsza scenografia. Natomiast Borys Lankosz został uznany za Odkrycie Roku.
Orła dla najlepszego aktora pierwszoplanowego otrzymał Borys Szyc występujący w filmie „Wojna polsko-ruska” w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Najlepszym aktorem drugoplanowym został Janusz Gajos, którego można oglądać w filmie „Mniejsze zło”.
Nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymał Wojciech Smarzowski za film „Dom zły”. Obraz ten uhonorowany został też Nagrodą Publiczności.
Orła za Osiągnięcia Życia przyznano Jerzemu Stefanowi Stawińskiemu, który jest autorem scenariuszy m.in. do filmów „Kanał”, „Zezowate szczęście” i „Eroica”.
SalonKulturalny.pl
Nadesłał:
puella
|

Mit termosu i oddychania ścian
Zyxel Networks wprowadza na rynek trzy modele AP. Pomogą MSP zdobyć rynek rozwiązań zewnętrznych
Nowość! Okno Schüco LivIng w wersji panoramicznej
Aluprof umacnia swoją obecność na rynku francuskim
Inicjatywy Mars Polska ponownie znalazły się w raporcie FOB
Komentarze (0)