Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Osobny czy wspólny pokój dla rodzeństwa?

Przed taką decyzją staje wiele rodziców i najczęściej decydującym czynnikiem są oczywiście warunki mieszkaniowe. Pod uwagę oczywiście są brane różnica wieku między dziećmi, płeć i relacje.

Osobny czy wspólny pokój dla rodzeństwa? Przed taką decyzją staje wiele rodziców i najczęściej decydującym czynnikiem są oczywiście warunki mieszkaniowe. Pod uwagę oczywiście są brane różnica wieku między dziećmi, płeć i relacje. Natomiast spore grono rodziców stawia na wspólny pokój jako miejsce nauki życia w grupie i samodzielnego rozwiązywania konfliktów. Wspólna przestrzeń uczy współpracy i współodpowiedzialności, pozytywnie wpływa na rozwój młodszego brata czy siostry,  Natomiast w czasach gdy wygospodarowanie osobnego pokoju jest łatwiejsze niż kiedyś, rodzice decydują się na dzielenie pokoju przez rodzeństwo również ze względów organizacyjnych. Bo przecież kreatywność rodziców nie zna granic i pomysły na zorganizowanie przestrzeni życiowej dzieci są coraz odważniejsze.

Jednym z doskonałych pomysłów jest rozdzielenie strefy zabawy od strefy wyciszenia się i relaksu. Rodzice rozgraniczają miejsce na ruch i zabawę od miejsca nauki i snu tworząc osobny pokój zabaw i wspólną sypialnię dla dzieci. Sypialnia, wolna od rozpraszających bądźców i zabawek, służy jako miejsce skupienia się, odrobienia lekcji, poczytania książeczek i ciszy nocnej. Tutaj zawsze panuje porządek, stonowane kolory i przytłumione światło. Z kolei w pokoju zabaw jest miejsce i czas na szaleństwa. Rozłożona na stałe kolejka z lokomotywą, zbudowane zamki z klocków lego, kącik pluszowych zabawek zgromadzonych przy stoliku. Zasady panujące w pokoju zabaw mogą być mniej wymagające, co tak bardzo przypada do gustu dzieciom. Gdy planujemy pokój zabaw, możemy pokusić się o zbudowanie w nim kącika gimnastycznego, gdzie dziecko zostawi nadmiar energii, zazna troszkę ruchu i ćwiczeń fizycznych wykonanych w tzw. międzyczasie, w formie zabawy, zupełnie nie narzucanych przez rodziców. Drabinka gimnastyczna w takim pokoju zabaw to podstawowe wyposażenie.

To rozwiązanie ma wiele zalet. Umożliwia zabawę jednemu dziecku, podczas gdy drugie potrzebuje chwili snu. Pozwalamy zaprosić zaznajomione dzieci do zabawy w domu, podczas gdy drugie dziecko potrzebuje odrobić lekcje.  W tym samym czasie zaspokajamy różne potrzeby dzieci, nie pozbawiając ich korzyści płynących z wspóldzielenia pokoju z rodzeństwem. Wyodrębniony pokój zabaw będzie doskonale się sprawdzał do określonego wieku dzieci. To rola rodziców, aby wyczuć potrzeby najstarszego dziecka, w porę reorganizować pokoje i postarać się zapewnić mu osobny pokój bądź chociaż skrawek ptrzestrzeni na wyłączność.

 

 

drabinka gimnastyczna

https://malpiszon.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natalie

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 118323 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )