Rozrywka » Turystyka
Otwarcie lata na Gubałówce
Zobacz więcej zdjęć » |
Z tej okazji Polskie Koleje Linowe, operator kolejki linowo-terenowej uruchamiają system przedsprzedaży biletów w internecie i organizują wielki rodzinny festyn.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Długi czerwcowy weekend warto spędzić w Zakopanem, polskiej stolicy Tatr. Za sprawą organizatora, Polskich Kolei Linowych na turystów i mieszkańców czeka szereg atrakcji. Jedną z nich będzie powrót kultowych leżaków na Gubałówkę. Jak za dawnych lat, będzie można wypoczywać i podziwiać panoramę Tatr oraz Zakopanego na specjalnie przygotowanej najwyżej położonej piaszczystej plaży w Polsce. To pierwszy krok ku rewitalizacji tego miejsca.
W trakcie festynu rodzinnego na wszystkich czekają pokazy tanecznej sztuki walki – capoeiry, aerobiku oraz zumby. Miłośnicy wspinaczki górskiej będą mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Dla najmłodszych przygotowano spektakle teatralne „Przygody Janka i złej czarownicy” oraz „Kłamstwa kozy”, a dla wszystkich, którzy kochają naturę - pokazy sokolnictwa. W programie także występy zespołów Future Folk, Gronicki oraz Klimki.
Gubałówka znów zacznie tętnić życiem. Odkryta w latach 30. ubiegłego stulecia szybko stała się ulubionym miejsce wypoczynku zimowego i letniego. Pobyt na szczycie Gubałówki gwarantuje niepowtarzalne wrażenia z podziwiania przepięknej panoramy Tatr oraz Zakopanego. Na dawnych fotografiach widać mnóstwo odpoczywających turystów na leżakach na tarasie widokowym. Od czerwcowego weekendu leżaki zostaną tam na dłużej. Jako że kolej w okresie letnim kursuje do godz. 21:30, miejsce to warto odwiedzić również wieczorną porą kiedy to można podziwiać Zakopane nocą.
Kolejka liniowo-terenowa funkcjonuje od 1938 roku, została zmodernizowana w 2001 roku, dziś będąc najnowocześniejszą kolejką w Polsce. Przejazd wagonem z panoramicznymi oknami oraz dachem na odcinku 1298 m trwa jedynie 3,5 minuty i daje przedsmak tego, co można podziwiać na szczycie góry. W ciągu godziny z kolejki może skorzystać nawet 2 tys. osób. Warto wcześniej kupić bilet w systemie przedsprzedaży online. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.pkl.pl i postępować zgodnie z instrukcją. Ceny biletów wahają się od 12 zł (bilety ulgowe) do 20 zł (bilety normalne), w zależności od wyboru trasy przejazdu: w obie strony góra-dół, tylko góra lub tylko dół.
Nadesłał:
kalitero
|
Komentarze (0)