Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Otwarty Dzień Endometriozy w Medicus Clinic

Wrocław, 20 marca 2019. Endometrioza to dziś jedna z najgroźniejszych, a jednocześnie stosunkowo najmniej znanych chorób cywilizacyjnych. Liczbę cierpiących na nią kobiet szacuje się na całym świecie na kilkaset milionów czyli od 10 do nawet 15 procent całej populacji „płci pięknej”.W Polsce brak dokładnych szacunków, bo wykrywalność te choroby wciąż pozostawia wiele do życzenia. Problem stanowi wciąż także samo jej leczenie. Specjalistów zajmujących się nią jest niewielu, a dofinansowanie od Państwa pokrywa zaledwie niewielką część terapii. Wrocławska Medicus Clinic, która prowadzi stały, a do tego całościowy, program leczenia endometriozy, w trosce o zwiększenie jej świadomości, organizuje bezpłatne konsultacje dla chętnych pacjentek. Na Dzień Otwarty Endometriozy, placówka zaprasza już od godziny 9 w sobotę 30 marca. W ten sposób zarząd i specjaliści Medicus Clinic włączają się w działania propagujące wiedzę o walce z tą chorobą w Światowy Dzień Walki z Endometriozą. Przypada on co roku właśnie na przedostatni dzień marca. 
 
Ból, często nie pozwalający na normalne funkcjonowanie – to główny objaw endometriozy, przewlekłej choroby hormonalno immunologicznej. Nieleczona może także powodować niepłodność. Szacuje się, że  cierpi na nią nawet co dziesiąta przedstawicielka płci pięknej na świecie. Endometrioza występuje u 50-80 % kobiet z przewlekłymi bólami w miednicy i u 35-50 % - z zaburzeniami płodności. Mimo, że o jej istnieniu wiadomo już od ponad 200 lat, to wciąż problem sprawia jej właściwa diagnoza. 
- Od niej zależy dalszy ciąg całego procesu leczenia, także operacja, którą przeprowadza się, aby usunąć negatywne skutki tej choroby. Aby terapia stała się skuteczna, pracujemy nad stałym zwiększaniem świadomości endometriozy. Dlatego właśnie organizujemy Dzień Otwarty, podczas którego wszystkie zainteresowane osoby będą miały okazje bezpośrednio dowiedzieć się o szczegółach diagnozowania i leczenia tego schorzenia o charakterze cywilizacyjnym, bo dotyczącym także całych środowisk cierpiących na tę chorobę osób – mówi dr n. med. Mikołaj Karmowski, który wraz z dr. N. med. Piotrem Rubiszem, przeprowadza po kilka operacji endometriozy dziennie. 
Dzień Otwarty Endometriozy rozpocznie się we wrocławskiej Medicus Clinic 30 marca, już o godzinie 9:00. Data  jest nieprzypadkowa. Wtedy bowiem cały świat obchodzi Dzień Endometriozy. Okazję tę wykorzystać chce personel i specjaliści z tej medycznej placówki, która specjalizuje się m.in. w kompleksowym leczeniu endometriozy: od właściwej diagnozy, wraz ze szczegółową identyfikacją postaci choroby, przez skomplikowane często zabiegi operacyjne z wykorzystaniem technologii laparoskopowej, aż po rekonwalescencję i towarzyszącą jej opiekę ekspertów od dietetyki czy psychologii. 
- Pokażemy, jak skutecznie walczyć z tą chorobą i jak – po zwycięstwie – wrócić do normalnego życia, co dotyczy nie tylko samych cierpiących, ale także całego ich otoczenia: zawodowego, towarzyskiego, rodzinnego, a nawet sąsiedzkiego – dodaje dr. Mikołaj Karmowski. 


Podczas Dnia Otwartego Endometriozy wziąć będzie można udział w dwóch krótkich wykładach o przyczynach i sposobach leczenia tej choroby, wysłuchać porad lekarzy specjalistów, dietetyka i psychologa. Spotkanie to także okazja do rozmowy z osobami cierpiącymi na endometriozę i poznania ich drogi do wyjścia na prostą. W miarę możliwości lekarze specjaliści z Medicus Clinic udzielą bezpłatnych konsultacji zainteresowanym osobom. Doradzą m.in., jak postępować i jaki rodzaj leczenia wybrać. Szczegółowy program Dnia Otwartego Endometriozy widnieje na stronie internetowej wrocławskiej Medicus Clinic i jej profilach na Facebooku oraz Instagramie. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Margaret w Empik Zakopane, 24.06, g.18
Zwyciężczyni MasterChef Junior w Empiku Bonarce, 24.06.2019, g.18:00
Za 1 dzień:
Marcin Meller w Empik Echo Kielce, 25.06.19, g.18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »