Rozrywka i wypoczynek » Sport

Outdoor’owe aktywności. Co i jak ćwiczyć na zewnątrz jesienią?

Outdoor’owe aktywności. Co i jak ćwiczyć na zewnątrz jesienią?
Zobacz więcej zdjęć »
Jesień jest bardzo dobrym czasem na uprawianie sportów w plenerze. Rower, bieganie czy spacery, to tylko niektóre z aktywności, które możemy praktykować na zewnątrz. Z uwagi na zmienną aurę pamiętajmy jednak o wyposażeniu się w odpowiednią odzież oraz wygodne buty. W tym wyzwaniu pomoże GO Sport!

Rześkie powietrze i wciąż plusowe temperatury sprawiają, że jesienią, także możemy wybierać z całej gamy sportów, które uprawia się pod gołym niebem. Jednym z przykładów jest jogging. Pozwoli on zwalczyć stres oraz nagromadzone napięcie, a przy okazji da nam się porządnie zmęczyć, a także zadba o natychmiastowy wzrost poziomu endorfin. Dla fanów wycieczek i obcowania z naturą idealny będzie trekking. Kilkudniowa wędrówka po – szczególnie malowniczych jesienią – górskich szlakach pozwoli na spędzenie czasu bez pośpiechu oraz da wytchnienie od technologicznych rozpraszaczy, a noce pod namiotem lub w schroniskach dostarczą niezapomnianych wrażeń. Dobrym jesiennym kompanem będzie także… rower! To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu i okazji do ćwiczeń w ciągu dnia. Rowerem możemy dojeżdżać np. do pracy czy na uczelnię. Tym samym ominiemy korki, tłumy pasażerów w komunikacji miejskiej, a przede wszystkim – zadbamy o zdrowie i dobre samopoczucie. Ciekawym pomysłem na jesienną aktywność jest również nordic walking. Kijki trzymane w dłoniach sprawiają, że podczas treningu używamy siły równomiernie z obu stron, a także wzmacniamy mięśnie znacznie efektywniej niż podczas zwykłego spaceru. Tak spędzony czas napełni nas optymizmem oraz pozwoli utrzymać dobrą kondycję.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Wybierając jesienną aktywność na świeżym powietrzu, nie możemy zapomnieć o odpowiednim stroju. Z uwagi na kapryśną, jesienną pogodę najskuteczniejsze jest ubieranie się na tzw. cebulkę. Pierwszą warstwę powinien stanowić lekki, przylegający t-shirt lub sportowy longsleev. Następnie należy założyć docieplającą ciało bluzę, a na to nieprzemakalną i nieprzepuszczającą wiatru kurtkę. Pamiętajmy również o tym, że materiały, które nosimy na co dzień, niekoniecznie sprawdzą się podczas uprawiania sportu, dlatego przed kupnem odzieży przeznaczonej do outdoor’owych wyczynów, warto zwrócić uwagę na metkę ze składem i w tym przypadku zrezygnować z materiałów takich jak bawełna. Techniczna odzież, w którą ubierzemy się warstwowo, jest niezwykle funkcjonalna. Może zapobiec zarówno przegrzaniu się ciała podczas intensywnego treningu, jak i uchronić przed zmarznięciem.


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »