Dom » Nieruchomość

Ożywienie na rynku nieruchomości

Jak wynika z raportu „Rynek mieszkaniowy w Polsce I kwartał 2015 r.”, sprzedaż mieszkań w kraju systematycznie rośnie. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2015 roku sprzedano ich łącznie o 2,2% więcej niż w poprzednim kwartale.

Duży wzrost zainteresowania swoją ofertą zauważają też developerzy z województwa podlaskiego.


Analiza raportu przygotowanego przez REAS, firmę doradczą specjalizującą się w zagadnieniach związanych z rynkiem mieszkaniowym, przynosi kilka ciekawych wniosków. Jak się okazuje, początek 2015 roku zaowocował kolejnym rekordem pod względem liczby sprzedanych mieszkań w Polsce.

- Liczba transakcji wyniosła łącznie 11,5 tys., czyli o 2,2 proc. więcej niż w poprzednim kwartale. W perspektywie poszczególnych miast absolutnym zwycięzcą w tej kategorii jest Kraków, w którym odnotowano wzrost sprzedaży o 34 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału – czytamy we wnioskach autorów raportu.

Odpowiedzialne za to przede wszystkim jest ożywienie gospodarcze. Pozytywne sygnały płynące z rynku w połączeniu z zapowiadanym wydłużonym okresem obowiązywania niższych stóp procentowych pozytywnie wpływają na konsumentów i skłaniają do zaciągania kredytów i zakupu nieruchomości.

Wzrost popytu na mieszkania widać chociażby na przykładzie białostockiej firmy Eko-System. Podczas organizowanych niedawno przez developera dni otwartych padł bowiem rekord frekwencyjny.

- W ostatni weekend kwietnia z ofertą mieszkań w zabudowie szeregowej na Eko-Osiedlu na Bagnówce zapoznało się ponad dwa razy więcej osób, niż miało to miejsce w trakcie poprzednich tego typu imprez – informuje Dorota Trochimowicz, przedstawicielka Eko-System.

Oczywiście tak ogromne zainteresowanie nie przekłada się wprost na szybki wzrost sprzedaży. W przypadku nieruchomości, od momentu prezentacji do decyzji o nabyciu mija na ogół od 2 do 4 miesięcy – tak przynajmniej wynika z danych raportowych.

- Nie mniej jednak rosnąca w lawinowym tempie liczba zapytań i rezerwacji pozwala nam być dobrej myśli – ocenia Dorota Trochimowicz.

W województwie podlaskim optymizm zakupowy widać właśnie m.in. na białostockiej Bagnówce. Podczas ostatnich dni otwartych na Eko-Osiedlu dokonano tam rezerwacji na ponad 2/3 wszystkich dostępnych w tym miejscu lokali.

- Wielu odwiedzających korzystało przy tym z pomocy doradców kredytowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także porady architekta, który prezentował kilka różnych sposobów aranżacji oferowanych przez nas mieszkań – dodaje przedstawicielka Eko-System.

Oprócz możliwości obejrzenia nieruchomości, części wspólnych oraz terenów znajdujących się wokół budynków czy dokonania rezerwacji, goście ostatnich dni otwartych mogli też liczyć na atrakcyjne rabaty i szereg dodatkowych atrakcji.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

publicum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »