Dom » Wnętrza

Palladiano Travertino – szczypta włoskiej finezji

Palladiano Travertino – szczypta włoskiej finezji
Zobacz więcej zdjęć »
Włosi, niekwestionowani specjaliści w dziedzinie aranżacji wnętrz, stworzyli wapienny tynk ścienny wiernie oddający wygląd kamienia naturalnego. Palladiano Travertino firmy Rival idealnie imituje klasyczny trawertyn.

Tradycja wykorzystywania trawertynu do dekorowania wnętrz mieszkalnych sięga czasów starożytnego Egiptu. Był on wówczas cennym surowcem budowlanym, zwanym często egipskim alabastrem. Ze względu na walory dekoracyjne używany był do wyrobu posągów, waz, a także wznoszenia ścian budowli. Elegancja i piękno różnorodnych form wykonywanych z trawertynu stały się źródłem inspiracji dla projektantów dekoracji ściennych z włoskiej firmy Rival. Celem prac zespołu ekspertów było stworzenie produktu dekoracyjnego wiernie oddającego wygląd trawertynu. W efekcie powstał profesjonalny tynk mineralny Palladiano Travertino.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Palladiano Travertino to dekoracyjny tynk mineralny (wapienny) w proszku, tworzący fantazyjne imitacje trawertynu na ścianach i sufitach znajdujących się wewnątrz pomieszczeń. Stylistyka wzorów, ich intensywność i kolorystyka uzależnione są od inwencji wykonawcy. Dzięki temu tynk Palladiano Travertino dobrze komponuje się zarówno z wnętrzami klasycznymi, jak i bardzo nowoczesnymi. Gotowy tynk Palladiano Travertino można wykończyć kolorystycznie przy użyciu tradycyjnych farb do wnętrz lub innych efektów dekoracyjnych.

Dekoracje ścienne Palladiano Travertino charakteryzuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie mikroorganizmów. Produkt spełnia restrykcyjne normy dotyczące dopuszczalnej zawartości lotnych związków organicznych, w związku z czym jest bezpieczny dla środowiska naturalnego i użytkownika. Wydajność produktu uzależniona jest od grubości nałożonej na ścianę warstwy tynku i wynosi od 0,5 do 1 m²/kg (przy dwuwarstwowej aplikacji). Palladiano Travertino dostępny jest w opakowaniu 20 kg.

Palladiano Travertino - krok po kroku

Na początku należy odpowiednio przygotować dekorowane podłoże. Musi być ono suche, czyste i odpylone, wolne od tłuszczu, mikroorganizmów i substancji wodorozpuszczalnych. Tak przygotowaną powierzchnię należy zagruntować podkładem kwarcowym Isolmur Quartz i odczekać ok. 12 godzin. Następnie 20 kg proszku Palladiano Travertino mieszamy z  ok. 5 l wody, aż do uzyskania konsystencji jednolitej masy szpachlowej. Przydatność przygotowanej w ten sposób masy wynosi maks. 1 godzinę. Masę Palladiano Travertino należy nałożyć cienką warstwą przy użyciu metalowej pacy i rozprowadzić równomiernie na powierzchni. Po upływie ok. 12 godz. należy nanieść następną warstwę w celu wyrównania powierzchni. Następnie na półsuchej warstwie należy wykonać wzór za pomocą szpachelki i wygładzić całą powierzchnię metalową pacą. W narożnikach zaleca się użycie narzędzia o zaokrąglonych krawędziach. Do uzyskania ostatecznego efektu dekoracyjnego i kolorystycznego wykorzystać można rozmaite techniki dekoracyjne. Istnieje możliwość zabezpieczenia otrzymanej dekoracji odpowiednim preparatem, np. Calce Pulita lub Cera Dell'Artigiano marki Rival.

Wyłącznym dystrybutorem produktów Rival jest firma B.M. Polska. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.bmpolska.com.

Cena produktów:

  • tynk Palladiano Travertino - 598 zł brutto / 20 kg
  • podkład kwarcowy Isolmur  Quartz -  36 zł brutto / litr


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mpobozy@bmpolska.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »