Technologie » AGD - RTV

Panasonic zdobywa cztery nagrody EISA 2008-2009!

Panasonic  zdobywa cztery nagrody EISA 2008-2009!
Zobacz więcej zdjęć »
Panasonic, drugi rok z rzędu, otrzymał rekordową liczbę prestiżowych nagród EISA. Obok aparatu Lumix DMC-TZ5, tegoroczne trofea za sezon 2008-2009 otrzymały: odtwarzacz Blu-Ray DMP-BD50, telewizor VIERA TH-46PY85 oraz nagrywarka DIGA DMR-EH68/685.

EISA (European Imaging and Sound Association) jest założonym w 1982 r. stowarzyszeniem multimedialnym, które testuje produkty z rynku elektroniki konsumenckiej. W jego skład wchodzi pięćdziesiąt magazynów poświęconych tematyce audio, technologiom mobilnym, wideo i fotografii z 20 krajów Europy.

Oto lista czterech nagrodzonych w tym roku produktów:

Panasonic DMP-BD50 - Europejski odtwarzacz Blu-ray roku 2008-2009;

Panasonic VIERA TH-46PZ85 - Najbardziej opłacalny telewizor plazmowy w Europie 2008-2009;

Panasonic DIGA DMR-EH68/685 - Europejska nagrywarka DVD/HDD roku 2008-2009;

Panasonic Lumix DMC TZ5 - Europejski aparat kompaktowy roku 2008-2009.

 

„Jesteśmy niezwykle dumni, że kolejny raz zdobyliśmy cztery nagrody EISA, przyznawane przez najlepszych w Europie dziennikarzy z branży elektroniki konsumenckiej. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach. Będziemy nadal wzbogacać naszą ofertę produktową, pomagając ludziom na całym świecie cieszyć się życiem i pełniej przeżywać każdą chwilę” – powiedział Joachim Reinhart, prezes i dyrektor operacyjny Panasonic Europe.

Panel sędziowski stowarzyszenia EISA wybrał model Panasonic DMP-BD50 jako Europejski odtwarzacz Blu-ray roku 2008-2009, podając w uzasadnieniu: „DMP-BD50 to więcej niż spektakularny odtwarzacz dysków Blu-ray. Umożliwia także odtwarzanie zwykłych płyt DVD […] i otwiera zupełnie nowy świat osobistej rozrywki.”

Uwagę panelu specjalistów przykuł telewizor plazmowy Panasonic, którzy otrzymał nagrodę w kategorii Najbardziej opłacalny telewizor plazmowy w Europie 2008-2009. „Pierwszy w historii 46-calowy telewizor plazmowy o pełnej rozdzielczości HD zachwyca nie tylko wielkością ekranu, ale także znakomitą jakością obrazu. Wielkim udogodnieniem jest złącze VIERA, dzięki któremu zestaw może sterować pracą kompatybilnych urządzeń, takich jak odtwarzacze DVD i Blu-ray oraz systemy kina domowego. Naprawdę niezwykłe za taką cenę!”

W kategorii kina domowego nagrodę w kategorii Europejska nagrywarka DVD/HDD roku 2008-2009 zdobył model Panasonic DIGA DMR-EH68/685. W uzasadnieniu napisano: „Jest to niezwykle wszechstronne urządzenie, które oferuje tak wiele użytecznych opcji nagrywania cyfrowego wideo, że trudno je zliczyć. Dysk twardy o pojemności aż 320 GB mieści niemal 570 godzin nagrań. Użytkownicy mogą przenosić na dysk nagrania ze swoich kamer wideo lub składować na nim nagrania z płyt CD w nieskompresowanej postaci.”

Jury zdecydowało także o przyznaniu modelowi Panasonic Lumix DMC-TZ5 nagrody dla Europejskiego aparatu kompaktowego roku 2008-2009. Uzasadnienie stwierdzało: “Panasonic Lumix DMC-TZ5 posiada rozległy zakres zoom od bardzo szerokiego po telefoto. Obiektyw marki LEICA DC VARIO-ELMAR 28mm-280mm z 10-krotnym zoomem optycznym dysponuje ogniskową, która pozwala wykonać zdjęcie w dowolnej kompozycji, każdemu obiektowi. Kompaktowy rozmiar aparatu i jego smukła obudowa, dzięki której zawsze można go mieć przy sobie, oraz jakość zdjęć w rozdzielczości 9 milionów pikseli sprawiają, że aparat sprawdza się doskonale nie tylko w podróży, ale i na co dzień.”Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Panasonic Polska Sp. z o.o.
http://www.panasonic.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »