Technologie » Komputery

Panda Cloud Office Protection 5.05

Panda Cloud Office Protection 5.05
Zobacz więcej zdjęć »
Panda Security wprowadziła nową wersję rozwiązania Panda Cloud Office Protection 5.05, które zapewnia kompleksową ochronę środowiska informatycznego firmy. Najnowsza edycja zawiera nowe funkcje, które upraszczają zarządzanie rozwiązaniem i zwiększają jego skuteczność.

Rozwiązanie Panda Cloud Office Protection jest przeznaczone dla małych oraz średnich firm i zapewnia ochronę komputerów, notebooków, serwerów oraz poczty email. Oprogramowanie wykorzystuje innowacyjną technologię Kolektywnej Inteligencji (Cloud Security) przez co jest łatwe w instalacji i administracji oraz nie powoduje zbędnego obciążenia sieci lokalnej.


Nowe funkcje dla użytkowników korporacyjnych

Użytkownicy trzech rozwiązań stanowiących zintegrowane, kompleksowe narzędzie działające w chmurze Panda Cloud Protection (Panda Cloud Office Protection do ochrony komputerów osobistych i serwerów, Panda Cloud Email Protection – zabezpieczenie korporacyjnej poczty email oraz Panda Cloud Internet Protection – bezpieczeństwo ruchu w sieci) teraz będą mieli możliwość, poprzez pojedyncze logowanie, uzyskania dostępu do wszystkich trzech rozwiązań, za pomocą konsoli dostarczającej kompletne informacje na temat bezpieczeństwa całej firmy.

Najnowsza wersja Panda Cloud Office Protection 5.05 zawiera szereg nowych właściwości, w tym zaawansowaną funkcję audytu, która identyfikuje systemy nie objęte kontrolą i ochroną programu oraz wysyła ostrzeżenie do administratorów, aby umożliwić im ochronę sieci przed dowolnym typem ataku. Nowe funkcje i ulepszenia obejmują także zabezpieczenie hasłem dezinstalacji, co uniemożliwia użytkownikom końcowym usunięcie ochrony. Ponadto, znacząco obniżają zużycie przepustowości łącza, dzięki możliwości kierowania komunikacji internetowej poprzez komputer sieciowy wskazany przez administratora.

Aby jeszcze bardziej uprościć zadania administratora ochrony zrezygnowano z konieczności konfiguracji profilu od podstaw - za jednym kliknięciem możliwe jest teraz kopiowanie i edycja istniejących profili. Wzmocniono również zarządzanie ryzykiem poprzez możliwość szczegółowego skanowania na żądanie folderów i plików wysokiego ryzyka, które wykorzystuje wiedzę zgromadzoną w bazie Kolektywnej Inteligencji i gwarantuje maksymalną skuteczność w wykrywaniu zagrożeń.

Według raportu „Growth Trends in Security as a Service” opublikowanego przez analityków firmy Gartner - Johna Pescatore i Kelly Kavanagh w sierpniu 2010 roku: „Odpowiednio zastosowane funkcje bezpieczeństwa mogą umożliwić obniżenie kosztów i szybsze wdrożenie (…) Dostawca usług bezpieczeństwa widzi zabezpieczenia wszystkich swoich klientów i często jest w stanie rozpoznać nowe zagrożenia lub luki w bezpieczeństwie znacznie szybciej niż indywidualne przedsiębiorstwo”.

Dostępność

Rozwiązanie Panda Cloud Office Protection 5.05 (http://www.pspolska.pl/cloud) jest już dostępne na stronie Panda Security. Aktualni partnerzy i klienci zostaną automatycznie i bezpłatnie przeniesieni do nowszej wersji. Więcej informacji o rozwiązaniach zabezpieczających działających w chmurze firmy Panda Security można znaleźć na stronie: http://www.pspolska.pl/cloud. Informacje na temat nowej wersji Panda Cloud Office Protection 5.05 można także znaleźć na stronie: http://www.youtube.com/Pandasecurity1?gl=ES&hl=es#p/u/3/PDTCQT5RzWw.

O firmie Panda Security

Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 61 oddziałów na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii. W ramach polityki społecznej odpowiedzialności biznesu Panda Security współpracuje z ruchem Olimpiady Specjalne, WWF i fundacją Invest for Children.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl
Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

Znajdź Panda Security w serwisach Twitter: http://twitter.com/Panda_Security i Facebook: http://www.facebook.com/PandaUSA.

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »