Technologie » Internet

Panda Cloud Protection - antywirus dla małych i średnich firm

Panda Cloud Protection - antywirus dla małych i średnich firm
Zobacz więcej zdjęć »
Panda Security przedstawiła nową generację rozwiązań zabezpieczających przed złośliwym oprogramowaniem opartych na technologii Cloud Computing.

Firma Panda Security, lider w dziedzinie zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, przedstawiła nową generację usług zabezpieczających przed złośliwym oprogramowaniem opartych na technologii Cloud Computing.

Panda Cloud Antivirus, przeznaczony dla użytkowników indywidualnych, jest pierwszym w branży zabezpieczeń bezpłatnym programem antywirusowym opartym na architekturze  „cienkiego klienta”, gwarantując tym samym minimalne obciążenie komputera.
Panda Cloud Protection dedykowany jest małym i średnim firmom - zapewnia zarówno automatyczną ochronę komputerów oraz serwerów jak i poczty email.  Pozwala zarządzać polityką bezpieczeństwa z dowolnego miejsca w dowolnym czasie dzięki konsoli centralnego zarządzania obsługiwanej przez serwery Panda Security. Oba rozwiązania wykorzystują sprawdzony system Kolektywnej Inteligencji, który dzięki skanowaniu „w chmurze” gwarantuje natychmiastową ochronę przed najnowszym niebezpiecznym oprogramowaniem.

„Zabezpieczenia oparte na modelu Cloud Computing oraz usługi SaaS (Security as a Service) umożliwiają redukcję kosztów oraz szybsze wdrożenie w porównaniu do urządzeń o równoważnej pojemności instalowanych u klienta” - czytamy w nowym raporcie Gartnera pt. „Hype Cycle for Infrastructure Protection 2009”.

Ochrona oparta na modelu Cloud Computing dla klientów indywidualnych

Po udostępnieniu w kwietniu 2009 roku wersji beta, Panda Cloud Antivirus spotkał się z uznaniem ekspertów z branży zabezpieczeń oraz klientów jako najlżejszy, bezpłatny program antywirusowy na świecie. Dziś Panda Cloud Antivirus pojawia się w finalnej wersji 1.0, oferując udoskonaloną ochronę przed nowymi i nieznanymi wirusami przy jeszcze mniejszym wykorzystaniu zasobów komputera. Cloud Antivirus 1.0 zapewnia 100-procentową ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, programami typu spyware, rootkitami oraz wirusami. Panda Cloud Antivirus współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP (32-bit), Windows Vista (32-bit i 64-bit) oraz Windows7 (32-bit i 64-bit), zużywając tylko 20 MB pamięci RAM. Jest dostępny w 11 językach, także po polsku i można go pobrać ze strony: http://www.cloudantivirus.com/pl/.

Ochrona oparta na modelu Cloud Computing dla małych i średnich firm oraz dostawców usług informatycznych

Współczesne rozwiązania zabezpieczające są dla małych i średnich przedsiębiorstw zbyt kosztowne i trudne w obsłudze. Panda Cloud Protection jest niezwykle lekkim, elastycznym i przyjaznym rozwiązaniem zabezpieczającym komputery stacjonarne, mobilne, stacje robocze oraz serwery.  

Panda Cloud Protection zapewnia możliwości dostępne dotychczas w zaawansowanych systemach ochrony bez komplikacji oraz kosztów związanych z instalacją systemu centralnego zarządzania w sieci lokalnej.  Administrator zarządza procesem wdrożenia, prawami, grupami użytkowników za pomocą Konsoli Centralnego Zarządzania zlokalizowanej na serwerach Panda Security (usługa Software as a Service).  Małe i średnie firmy mogą więc korzystać z outsourcingu samodzielnie (wykorzystując infrastrukturę udostępnianą za pośrednictwem internetu przez Panda Security) lub przekazać wszystkie zadania związane z administracją zewnętrznej firmie informatycznej.

Połączenie z serwerami Kolektywnej Inteligencji, z których korzysta także bezpłatny program Panda Cloud Antivirus, umożliwi małym i średnim firmom korzystanie z ogromnej, globalnej bazy wiedzy firmy Panda Security o złośliwym oprogramowaniu, która wykrywa i blokuje nowe rodzaje złośliwych kodów w chmurze niemalże w czasie rzeczywistym.

„Od 20 lat Panda Security zapewnia ochronę cyfrowych danych i tożsamości naszych klientów poprzez tworzenie jednych z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zabezpieczeń na świecie" - mówi Juan Santana, prezes Panda Security. „Wprowadzenie rozwiązań Panda Cloud Protection oraz Panda Cloud Antivirus jest kolejnym krokiem w doskonaleniu naszych możliwości zwalczania cyberprzestępstw i jesteśmy przekonani, że wyznaczą one nowy trend w branży zabezpieczeń. Nowe, ulepszone usługi zabezpieczające Panda wykorzystują wyniki naszych szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych w zakresie technologii Cloud Computing w celu zapewnienia małym i średnim przedsiębiorstwom oraz użytkownikom indywidualnym ochrony przy minimalnych nakładach i wysiłku z ich strony."

Kolektywna Inteligencja

Kolektywna Inteligencja - opatentowana przez Panda Security technologia oparta na modelu Cloud Computing – wykorzystuje wiedzę pochodzącą od wielomilionowej społeczności użytkowników Panda na świecie w celu zapewnienia proaktywnej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem przy minimalnym wykorzystaniu przepustowości łącza komputera. Serwery Kolektywnej Inteligencji automatycznie wykrywają, rozpoznają i reagują codziennie na ponad 50 tys. nowych próbek złośliwego oprogramowania. Każdy nowy plik jest automatycznie klasyfikowany w ciągu sześciu minut - w przypadku innych produktów antywirusowych proces taki trwa kilka dni.

Dostępność
Więcej informacji Panda Cloud Antivirus znaleźć można na stronie http://www.cloudantivirus.com/pl/.
Wiecej informacji o Panda Cloud Protection znaleźć można na stronie http://cloudprotection.pandasecurity.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja Agencja Public Relations
http://www.studioprowokacja.pl

Komentarze (2)

  • avatar
    Moor 2009-11-17 12:48:58

    Panda ma dobrą ofertę dla firm, mniejszych i większych. Chociaż co do Pandy Cloud poczekałbym jeszcze na jakieś testy skuteczności.

  • avatar
    brokk 2009-11-15 17:50:50

    ja uzywam Pandy w domu ale cieszę się ze jest też jej wersja skierowana do sektora MSP. clud computing uwązam za osiągnięcie co najmniej godne uwagi


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »