Dom » Wnętrza

Perfekcyjne oświetlenie łazienki

Łazienka to miejsce, gdzie doprowadzamy nasz wygląd do perfekcji.

 Jest więc oczywiste, że powinno być w niej jak najwięcej światła. Możemy osiągnąć ten efekt w prosty sposób. Do oświetlenia łazienki nie potrzebujemy wymyślnych narzędzi i materiałów budowlanych. Dobry pomysł i jego wykonanie to podstawa sukcesu.


Umywalka

To przy niej dzieje się najwięcej. Panowie golą się, panie robią makijaż. Te czynności wymagają dużej precyzji, dlatego obszar umywalki powinien być wyjątkowo dobrze oświetlony. Najczęściej spotykanym sposobem jest umieszczenie lampek lub żarówek nad lustrem. Nie jest to zbyt dobre wyjście, gdyż padające z góry światło rzuca cień na nasze twarze, utrudniając poprawne wykonywanie zabiegów upiększających. Alternatywą są dostępne na rynku lustra z bocznym oświetleniem lub kinkiety umieszczone na ścianie po bokach lustra. Dzięki temu światło będzie równomiernie padało na twarze, nie tworząc cieni.

 

Polecamy materiały budowlane sprawdzonych producentów.

 

Czasami jednak takie rozwiązanie jest niemożliwe i jedynym wyjściem są lampy nad lustrem. W tym przypadku postarajmy się rozmieścić je tak, by znajdowały się minimum 2 metry nad ziemią, w odległości 60 cm od siebie.

Prysznic

W małych łazienkach dodatkowe oświetlenie prysznica nie jest konieczne. To dobre rozwiązanie dla dużej łazienki, gdzie główne światło nie dociera we wszystkie zakamarki. Wtedy instalujemy małe lampki na suficie nad kabiną prysznicową. Dzięki temu znacznie poprawi nam się komfort korzystania z niej.

Dekoracje

Oświetlenie dekoracyjne nie jest koniecznym elementem wystroju łazienki. Możemy za to z jego pomocą stworzyć niepowtarzalny klimat wnętrza. Jeśli się na nie zdecydujemy, lampki najlepiej będzie umieścić nad półkami lub wanną. Przyciągną one wzrok do tych miejsc w łazience, które chcemy wyróżnić.

Niezależnie jednak od tego, ile dodatkowych lampek zdecydujemy się zainstalować w łazience, pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest główne oświetlenie. To ono daje ciepłe, rozproszone światło, które jest bazą do małych, ostrzejszych lampek. Wszystko powinno tworzyć harmonijną całość i dobrze ze sobą współgrać.

 

Sklep budowlany - Zachęcamy do zakupów onlineRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »