Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Pielęgnacja ust zimą

Pielęgnacja ust zimą
Zobacz więcej zdjęć »
Zimą nasze ciało potrzebuje szczególnej ochrony, ubieramy się więc ciepło a odkryte części ciała smarujemy kosmetykami zabezpieczającym przed działaniem czynników atmosferycznych.

Usta to szczególnie wrażliwa część ciała, osłonięte delikatnym naskórkiem łatwo ulegają podrażnieniom. Zima to czas, w którym usta są narażone na działanie zarówno promieni słonecznych, wiatru jak i mrozu. Chcąc je chronić należy zapewnić im odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie.

Podstawowymi kosmetykami do pielęgnacji ust są pomadki, te stosowane zimą powinny zawierać witaminy oraz substancje silnie natłuszczające. Jeśli chcemy nawilżyć usta powinniśmy sięgnąć po kosmetyk zawierający olejek z awokado lub glicerynę, która pomaga zatrzymać wodę. Dobrze, jeśli w skład ochronnej pomadki wchodzą witaminy A, F, E oraz woski owocowe.

O regularnym nawilżaniu ust powinny pamiętać również osoby spędzające dużo czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Nawykiem, którego powinno się unikać jest oblizywanie wysuszonych ust. Takie postępowanie powoduje, że usta stają się napięte, częściej też pękają.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »