Firma » Bankowość
Pierwsza umowa w ramach rządowego programu wspierania przedsiębiorczości
Zobacz więcej zdjęć » |
Program jest konkretnym działaniem państwa nakierowanym na pomoc w finansowaniu działalności gospodarczej w sytuacji kryzysu na światowych rynkach finansowych. Dzięki pomocy rządu przedsiębiorcy będą mogli uzyskać finansowanie zarówno na bieżącą działalność, jak i inwestycje. Program ten jest instrumentem wspierającym działalność biznesu, propozycją pomocy przedsiębiorcom w przypadku chwilowych trudności - mówi Piotr Kamiński, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Program tworzy nowe możliwości zarządzania portfelem kredytowym, a tym samym daje szansę na dynamizację akcji kredytowej. Dodatkowo jest to instrument pozwalający udzielać kredyty w sytuacji, gdy dany podmiot ma ograniczone własne możliwości zabezpieczenia transakcji kredytowych - dodaje Piotr Kamiński.
Umowa podpisana przez Bank Pocztowy wpisuje się w program rządowy, który ma na celu przede wszystkim umożliwienie rozwoju akcji kredytowej. Dzięki współpracy z BGK gwarancją lub poręczeniem spłaty objęte są kredyty w wysokości od 100 tys. zł do 10 mln euro, udzielone w PLN lub walucie obcej.
Poręczenia i gwarancje udzielane będą podmiotom gospodarczym, samorządom lokalnym realizującym projekty z wykorzystaniem środków pochodzących z Unii Europejskiej, projekty infrastrukturalne a także związane z rozwojem małych i średnich przedsiębiorstw. Pomoc przeznaczona jest także dla lokalnych i regionalnych funduszy poręczeniowych, banków i instytucji finansowych oraz podmiotów realizujących Programy Operacyjne i Regionalne Programy Operacyjne.
Program w prosty sposób umożliwia dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania poprzez rozpoznawalny system poręczeń i gwarancji. Ma to szczególne znaczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw.
W ramach programu BGK obejmie indywidualnym poręczeniem m.in. spłatę kredytów inwestycyjnych i obrotowych, zobowiązania wynikające z tytułu obligacji, a także zobowiązania dotyczące należytego wykonania umowy oraz wniesienia wadium.
Bank Pocztowy już dziś oferuje Klientom instytucjonalnym atrakcyjny kredyt obrotowy oraz inwestycyjny, a dzięki rozszerzeniu współpracy z BGK zwiększy się dostępność tych usług. Strategia rozwoju bankowości instytucjonalnej Banku Pocztowego zakłada rozwój oferty - w szczególności w segmencie MSP. W obszarze tym planowane jest kilkakrotne zwiększenie udziałów rynkowych w ciągu trzech lat. Nowy Program rządowy ma na celu wspieranie w dużym stopniu właśnie firm z sektora MSP, dlatego udział w nim jest dla nas rzeczą naturalną - mówi Tomasz Bogus, członek Zarządu Banku Pocztowego, odpowiedzialny za obszar bankowość instytucjonalnej.
Bank Pocztowy od wielu lat współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, m.in. uczestniczy w ogromnym programie inwestycyjnym wspierania przedsięwzięć termomodernizacyjnych i remontowych - bank udzielił przeszło 700 tego typu kredytów. Oprócz tego Bank Pocztowy aktywnie uczestniczy w rządowym Programie „Rodzina na swoim" - od początku roku bank udzielił kredytów na kwotę prawie 200 mln zł.
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)