Firma » Bankowość
Pierwsza w Polsce karta Debit MasterCard umożliwiająca płatności online
Zobacz więcej zdjęć » |
Karta Debit MasterCard łączy w sobie funkcjonalność i poziom akceptacji karty kredytowej z zaletami tradycyjnej karty debetowej, oferując Klientom Alior Banku unikalne na polskim rynku możliwości.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Dokonywanie płatności online bądź telefonicznie, do tej pory dostępne tylko dla użytkowników kart kredytowych, jest teraz możliwe również dla posiadaczy kart debetowych. Pozwala to Klientom Alior Banku na elastyczność przy wyborze sposobu płatności oraz zwiększa poczucie niezależności finansowej.
Karta Debit MasterCard to nowa na polskim rynku debetowa marka systemu MasterCard. Jest akceptowana w ponad 28 milionach punktów na całym świecie, oznaczonych logo MasterCard. Ponad 8,4 miliona z nich znajduje się w Europie. Wzrost ilości punktów akceptujących nowe karty debetowe Alior Banku daje Klientom większą swobodę i komfort w dokonywaniu płatności. Dodatkowym atutem nowej karty debetowej Alior Banku, jest możliwość jej personalizacji. Klienci będą mogli wybrać jeden spośród kilku oferowanych wzorów bądź zdecydować się na kartę z dodaną do karty technologią MasterCard® PayPassTM. Ta innowacyjna bezstykowa technologia płatnicza, umożliwia szybkie, łatwe i bezpieczne dokonanie transakcji na kwotę poniżej 50zł. Wystarczy tylko zbliżyć kartę do specjalnie wyposażonego czytnika - nie ma już konieczności szukania drobnych, wkładania karty do terminala lub wstukiwania kodu PIN.
„Nasza strategia zakłada wprowadzanie do oferty innowacyjnych i atrakcyjnych rozwiązań, nawet dla najbardziej wymagających klientów. Debit MasterCard to połączenie zalet karty debetowej z korzyściami, jakie daje karta kredytowa, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Znacząco wzbogaca ona ofertę Alior Banku i stanowi odpowiedź na oczekiwania naszych Klientów." - powiedział Michał Hucał, Dyrektor Departamentu Rozwoju Bankowości Detalicznej w Alior Banku.
„To dla nas bardzo ważne, że wspólnie z Alior Bankiem, MasterCard może wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników kart w Polsce. Ta karta została stworzona z myślą o tych użytkownikach kart, którzy wolą wydawać pieniądze korzystając z własnego konta, a jednocześnie chcą, aby karta, której używają, miała wszystkie udogodnienia oferowane przez kartę płatniczą, czyli np. możliwość dokonywania zakupów w Internecie." - podkreśla Jakub Grzechnik, ekspert ds. produktów debetowych Przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce, i dodaje „Dzięki technologii PayPass dodanej do nowej karty debetowej Alior Banku, dokonanie płatności będzie jeszcze szybsze. Mam nadzieję, że taka kombinacja okaże się atrakcyjna zarówno dla obecnych, jak i przyszłych klientów banku".
Szczegółowe informacje o nowej karcie debetowej Alior Banku można uzyskać odwiedzając oddział banku, dzwoniąc na Infolinię pod numer 19 502 (z Polski i z telefonu komórkowego) lub odwiedzając stronę internetową www.aliorbank.pl
Alior Bank jest polską spółką i podlega Komisji Nadzoru Finansowego. Depozyty gromadzone przez Klientów w Alior Banku są objęte poręczeniem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W perspektywie 3 lat Bank zamierza pozyskać od 2 do 4 % udziałów w rynku w zależności od segmentu oraz zdobyć zaufanie około miliona Klientów, osiągając rentowność już w trzecim roku działalności. W tym okresie bank otworzy 200 oddziałów, 400 agencji i 300 dodatkowych punktów sprzedaży. Bankiem kieruje pięcioosobowy Zarząd w składzie: Wojciech Sobieraj - prezes Zarządu oraz czterech wiceprezesów - Krzysztof Czuba, Niels Lundorff, Artur Maliszewski i Cezary Smorszczewski. Radę Nadzorczą Alior Banku tworzą: Helene Zaleski - przewodnicząca Rady Nadzorczej, prof. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska, prof. Marek Michalski, prof. Krzysztof Obłój i Michał Panowicz.
O MasterCard Europe i MasterCard Worldwide
MasterCard Europe to niezależna jednostka biznesowa odpowiedzialna za zarządzanie biznesem MasterCard Worldwide w Europie. Centrala MasterCard Europe mieści się w Waterloo, w Belgii. MasterCard Europe działa poprzez przedstawicielstwa w 51 państwach Europy, zorganizowane administracyjnie w trzy regiony biznesowe: wprowadzający Jednolity Europejski System Płatniczy (SEPA), a także dojrzałe i rozwijające się rynki europejskie, rozciągające się aż po wschodnie granice Rosji. Poprzez sieć lokalnych biur, MasterCard Europe jest w stanie rozpoznawać i odpowiadać na potrzeby klientów na różnorodnych rynkach w całej Europie, pozwalając im prowadzić biznes na ich własny sposób, w ich rodzimym języku.
MasterCard Europe, poprzez MasterCard Worldwide, oferuje swoim europejskim partnerom biznesowym i konsumentom dostęp do usług płatniczych na całym świecie. MasterCard przyczynia się do rozwoju światowego handlu, jako system zapewniający niezbędne połączenia pomiędzy instytucjami finansowymi, przedsiębiorstwami, użytkownikami kart i punktami handlowo-usługowymi na całym świecie. Jako franczyzodawca, instytucja przetwarzająca transakcje i doradcza, MasterCard rozwija i zapewnia rozwiązania płatnicze, przetwarza około 21 miliardów transakcji rocznie, dostarcza nowatorskie na rynku analizy sektora kart płatniczych i usługi doradcze, które wspierają rozwój biznesu współpracujących banków i punktów handlowo-usługowych. Poprzez rodzinę swoich marek, obejmującą MasterCard®, Maestro® i Cirrus®, MasterCard Worldwide obsługuje konsumentów i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.mastercardworldwide.com
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)