Gospodarka » Przemysł

PM Group nadzoruje budowę fabryki szyb

Do sierpnia w Komornikach koło Środy Śląskiej zostanie zbudowana fabryka szyb samochodowych amerykańskiej firmy Pittsburgh Glass Works. Produkcja ruszy wiosną 2012 r. To jedna z największych inwestycji zagranicznych w Polsce, ogłoszona w 2010 roku. PM Group jest projektantem i inżynierem kontraktu.

Globalny dostawca szyb samochodowych zainwestuje w fabrykę na Dolnym Śląsku ok. 200 mln zł i zatrudni ok. 170 osób.

W Komornikach, przy krajowej drodze numer 94 na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, rozpoczęła się budowa zakładu, który będzie wytwarzał zaawansowane technologicznie szyby czołowe do samochodów, spełniających wymogi europejskiego rynku aut klasy premium. - Prace budowlane potrwają do sierpnia 2011 roku - ocenia Krzysztof Suwalski, Project Manager PM Group. - Pod koniec maja do Komornik przyjadą pierwsze maszyny linii produkcyjnej - dodaje.

PM Group jako inżynier kontraktu zarządza całym recesem budowlanym, kontrakt obejmuje także nadzór nad montażem urządzeń do produkcji szyb. Wcześniej firma opracowała koncepcję i projekt budowlany obiektu o powierzchni 21 tys. mkw. Uruchomienie produkcji w Komornikach planowane jest na wiosnę 2012 roku. Fabryka będzie pierwszym zakładem produkcyjnym grupy, wytwarzającym szyby dla przemysłu motoryzacyjnego poza Ameryką Północną.

Pittsburgh Glass Works (PGW) oferuje samochodowe szyby czołowe, boczne, tylne okna, szyberdachy i zajmuje się montażem na potrzeby producentów samochodów osobowych i ciężarowych. Dostarcza oraz dystrybuuje także motoryzacyjne szklane materiały zamienne z przeznaczeniem na rynek wtórny. Sześć fabryk koncernu, zajmujących się produkcją szyb, znajduje się w Ameryce Północnej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PM Group Polska
http://www.pmgroup.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »