Dom » Architektura
Poczuj polarny klimat w swoim domu z podłogami Alaska firmy Kaczkan
Zobacz więcej zdjęć » |
Klimat polarny uchodzi za najsurowszy na ziemi, przede wszystkim ze względu na panujące tam niskie temperatury - zimą spadające nawet do -90 °C, pokrywę śnieżno-lodową oraz silne, porywiste wiatry. Choć warunki w regionach objętych tym mroźnym klimatem są bardzo ciężkie, niewątpliwie krajobraz, który tam panuje jest wyjątkowy. Inspirując się nim, można stworzyć wnętrze zachwycające swoim monochromatycznym wdziękiem oraz modernistycznym, minimalistycznym designem.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Mroźne inspiracje
Biel, symbolizująca wszechobecny śnieg, szklane akcentynawiązujące do lodu oraz dodatki równoważące tę stylizację, to klucz do wykreowania aranżacji rodem z Alaski, która wbrew pozorom wcale nie musi prezentować się chłodno. W tym celu warto wprowadzić do stylizacji elementy wizualnie ocieplające wnętrze. Świece, lampiony, futrzane dywaniki i pledy oraz zgrzebne tkaniny doskonale sprawdzą się w tej roli, co więcej idealnie wpasują się w „polarny klimat” wnętrza. Aranżując wnętrza inspirowane krainą śniegu, możemy pokusić się o wykończenie pomieszczenia wyłącznie w bieli lub zestawić ją z innymi, równie spokojnymi barwami, takimi jak np. delikatne błękity czy jasne szarości. Alternatywą dla osób preferujących bardziej energetyczne zestawienia może być wniesienie do stylizacji jedynie akcentów w intensywniejszych kolorach - np. kwiatów, nawiązujących do roślinności Alaski - sukulentów, zachwycających w porze kwitnienia wielobarwnymi płatkami oraz niewielkich iglaków o nasyconym, ciemnozielonym odcieniu. Szkło z kolei, nawiązujące do lodowej pokrywy, interesująco zaprezentować się może w formie balustrady, blatu stołu lub dekoracji, takich jak wazony czy świeczniki. Ich bardziej dekoracyjną odsłoną mogą być efektowne kryształy, kojarzące się z soplami lodu. Ozdobne kryształowe żyrandole pięknie rozpraszają światło, przywodząc na myśl promienie słońca, iskrzące się na czubkach lodowych formacji. Świetnym dopełnieniem minimalistycznych, utrzymanych w bieli aranżacji, są podłogi Alaska firmy Kaczkan, wyróżniające się bardzo jasnym odcieniem, przypominającym śnieżnobiałe pejzaże.
Powiew świeżości
Podłogi Alaska firmy Kaczkan, odznaczające się chłodną temperaturą barwową powstały z inspiracji pięknem regionu północno-zachodniej części Ameryki Północnej – Alaski, która w dużej mierze należy do klimatu subpolarnego. Podłoga ta została wyprodukowana z najwyższej jakości dębu szypułkowego, a następnie kilkukrotnie pokryta białym lakierem i utwardzona promieniami UV, co czyni ją wyjątkowo odporną na intensywną eksploatację. Podłogi lakierowane Kaczkan wyróżniają się łatwością konserwacji oraz długim czasem użytkowania bez konieczności przeprowadzania renowacji. Są one również odporne na intensywne zabiegi pielęgnacyjne, co sprzyja ich długowieczności. Co ważne, warstwa lakieru, którym pokryte są deski, nie tworzy sztucznego efektu śnieżnobiałej podłogi, gdyż spod spodu wybija naturalna struktura drewna z pięknie zarysowanym usłojeniem. Ze względu na bardzo jasne wybarwienie, podłoga Alaska doskonale prezentuje się we wnętrzach inspirowanych surowym klimatem Północy, ale intrygująco wygląda również na niewielkich metrażach, optycznie powiększając przestrzeń. Śnieżnobiały parkiet firmy Kaczkan zastosowany w pomieszczeniu rozjaśnia i odświeża wnętrze niczym powiew mroźnego powietrza!
Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl
Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 30 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi,
a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE, certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz
o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 900 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013, 7 Gazele Biznesu, 2 Orły Eksportu 2015.
Nadesłał:
E.C.H.O. Communications
|
Komentarze (0)