Dom » Architektura

Pod czym spać latem? Porady eksperta Wendre

Pod czym spać latem?  Porady eksperta Wendre
Zobacz więcej zdjęć »
Jest mnóstwo sposobów radzenia sobie z upałem w ciągu dnia. Jednak nocą wysokie temperatury mogą zakłócać spokojny i nieprzerwany sen. Co zrobić, kiedy noce pod zwykłą kołdrą okazują się zbyt gorące, a otwarte okno nie przynosi ulgi?

Jaką kołdrę wybrać na lato?

- Kiedy temperatura w ciągu dnia utrzymuje się powyżej 20 stopni Celsjusza to znak, że należy zmienić kołdrę na lżejszą. Najlepszym rozwiązaniem na letnie noce będzie cienka, delikatna, ale jednocześnie puszysta kołdra. Taka pod którą organizm nie będzie się przegrzewał. Powinna ona także dobrze odprowadzać wilgoć i filtrować powietrze – informuje Beata Przybylak ekspert marki Wendre.

Letnie noce bywają upalne przez co tradycyjna, całoroczna kołdra często okazuje się zbyt ciężka. Nie chcąc wybudzać się w nocy, na zmianę się odkrywając i przykrywając, warto zainwestować w lekką, kołdrę, która pomoże zachować właściwą temperaturę ciała podczas snu. Dobrym wyborem będzie letnia kołdra Soft Line Interfacing firmy Wendre, która świetnie sprawdzi się podczas ciepłych nocy. Specjalnie opracowane wypełnienie kołdry Soft Line jest miękkie, delikatne i trwale puszyste. Dzięki pikowaniu utrzymuje się na miejscu i równomiernie ogrzewa całe ciało.

 

Wypełnienie naturalne czy syntetyczne?

- Kołdry z naturalnym wypełnieniem kojarzą się nierozerwalnie z tradycyjnymi pierzynami, pod którymi spały nasze babcie i służyły im przez cały rok. Działo się tak, ponieważ pierze skutecznie odprowadza wilgoć, pozwala skórze oddychać jednocześnie nie przegrzewając jej. Dziś stając przed wyborem kołdry na sezon letni, można znacznie lepiej dopasować ją do swoich indywidualnych preferencji. Należy jednak pamiętać, że niektóre wsady naturalne mogą uczulać – ostrzega ekspert Wendre.

Wybierając pościel dla alergika zdecydowanie lepiej sprawdzą się kołdry i poduszki z syntetycznym wypełnieniem imitującym puch. Taka pościel nie przyciąga kurzu i roztoczy a ponadto można ją prać w domowej pralce automatycznej w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Niezależnie od wybranego rodzaju wypełnienia, należy zwrócić uwagę na to czy pościel posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Atest ten potwierdza, że produkt został przebadany na obecność ponad 100 substancji szkodliwych, szczególnie ważnych dla zdrowia i w swoim składzie nie posiada żadnej z nich.

Przygotuj sypialnię przed snem

Zmiana kołdry to nie jedyna rzecz, która ma istotny wpływ na komfort snu podczas gorących nocy. Warto wykorzystać wieczorne lub poranne powietrze na przewietrzenie sypialni oraz pościeli. Najlepiej wietrzyć pościel raz w tygodniu wynosząc ją na zewnątrz. Gdy jednak warunki mieszkaniowe na to nie pozwalają, pozostaw pościel luźno rozłożoną na łóżku i otwórz na oścież okno na minimum 30 minut. W ten sposób Twoja pościel szybko odzyska świeżość.

 

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wendre
http://wendre.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »