Motoryzacja » Moto Serwis

Podgrzewane fotele, a bezpłodność

Podgrzewane fotele, a bezpłodność
Zobacz więcej zdjęć »
Podgrzewane siedzenia mogą być wygodne i przytulne, ale teraz, jak twierdzi New Scientist Magazine, trzeba być świadomym: jeśli jesteś mężczyzną, mogą także podsmażyć Twoją witalność.

Optymalna temperatura męskiego nasienia to 1 do 2 stopni C poniżej średniej temperaury ciała - 37 st. Aby przetestować, kiedy podgrzewane siedzenia mogą niebezpiecznie podnosić temperaturę powyżej 37 stopni, Andreas Jung z Uniwesrytetu w Giessen w Niemczech, przypiął czujnki temperatury do moszny 30 zdrowym mężczyznom, którzy mieli siedzieć na podgrzewanych fotelach przez 90 minut.

W ciągu godziny, średnia ciepłota moszny u tych mężczyzn wzrosła do 37,3 stopni C. U mężczyzn, którzy nie poddali się temu traumatycznemu z punktu widzenia męskiego ego eksperymentowi, siedząc na niepodgrzewanych fotelach, zanotowano spadek temperatury moszny do 36,7 st.

Pomimo, że to tylko nieznaczny wzrost temperatury u mężczyzn testujących podrzewane fotele, jednak może być wystarczającym czynnikiem, by niszczyć produkcję spermy. Siedzenie w samochodzie przez długi czas, nawet bez podrzewanych foteli, powoduje wzrost temperatury w mosznie. Badania sugerują, że pary, u których mężczyzna przesiaduje w samochodzie więcej niż trzy godziny dziennie, mają trudności z poczęciem dziecka.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m_g11

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »