Technologie » Komputery

Podsumowanie warsztatów baramundi Focus Tour 2018 w Polsce

Firma baramundi software AG po raz kolejny odwiedziła Stadion „PGE” Narodowy w Warszawie oraz hotel Kossak w Krakowie w ramach warsztatów Focus Tour. Głównymi tematami spotkań były m.in. prezentacja pakietu baramundi Management Suite czy case study w CD PROJEKT RED

25 września na „PGE Narodowym” w Warszawie oraz 27 września w hotelu „Kossak” w Krakowie, eksperci baramundi software AG zaprezentowali pakiet baramundi Management Suite. Przedstawili również zakres funkcjonalności oraz opowiedzieli o obsłudze rozwiązań baramundi do skutecznego zarządzania urządzeniami końcowymi w infrastrukturze IT.

W pierwszej części programu, Sebastian Wąsik, Country Manager na Polskę w baramundi software AG, skupił się na przeglądzie zmian w kontekście zarządzania infrastrukturą IT przedsiębiorstw oraz w odpowiedzi na pojawiające się zmiany zaprezentował innowacje i adaptacje nowych funkcjonalności baramundi.

 

Wyzwania dla działów IT przedsiębiorstw

 

Sebastian Wąsik wyróżnia pięć podstawowych wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się firmy jeszcze w tym oraz w przyszłym roku. Jednym z nich są obostrzenia związane z RODO oraz wyzwania, przed jakimi stają przedsiębiorstwa, aby spełnić wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych elementów jest ujednolicone zarządzanie punktami końcowymi. System UEM stanowi istotny element, jednak zgodność jest kompleksowym procesem, który musi uwzględniać różne komponenty takie jak technologia, wytyczne oraz aspekty organizacyjne. W tym przypadku najważniejsza są jednak zgodność systemów operacyjnych, aplikacji mobilnych oraz ustawień specyficznych dla aplikacji, a także ochrona danych osobowych na urządzeniach mobilnych.

Kolejnymi wyzwaniami są wzrost organiczny oraz tzw. Shadow IT. Według firmy Gartner, do 2020 roku co trzeci udany cyberatak skierowany przeciwko firmie będzie przeprowadzony właśnie tym sposobem. Niestety, tylko 7% aplikacji w modelu SaaS (Software-as-a-Service) spełnia standardy bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw. Jednym z ważniejszych punktów jest również ewolucja w zarządzaniu samymi urządzeniami mobilnymi, która w dobie powszechnego IoT (Internetu Rzeczy) oraz BYOD (Bring Your Own Device) staje się coraz trudniejsza. Wiąże się to z konsolidacją wszystkich elementów infrastruktury IT oraz ich pełną automatyzacją. Według Sebastiana Wąsika należy zadbać także o świadomość bezpieczeństwa cybernetycznego, która powinna obowiązywać nie tylko administratorów IT, lecz także użytkowników końcowych.

 

Zaproszeni goście ponadto mieli okazję zapoznać się z działaniem baramundi Management Suite. Sebastian Wąsik szczegółowo omówił główną zaletę oprogramowania, czyli budowę modułową, która pozwala na indywidualne dobranie modułów zgodnie z potrzebami działu IT oraz zaprezentował nową funkcję dostępną w bMS 2018, czyli filtrowanie za pośrednictwem Uniwersalnych Grup Dynamicznych (UGD).

Windows 10 bez tajemnic

 

Kolejnym punktem programu warsztatów była część praktyczna, poprowadzona przez Felixa Zecha, Senior Presales Consultant w baramundi software AG, który przedstawił wyzwania stojące przed działami IT spowodowane instalacją systemu operacyjnego Windows 10 na wszystkich komputerach w firmie oraz sposoby na zarządzanie infrastrukturą.

 

CD PROJEKT RED – case study

 

Zaproszeni goście mieli również okazję przekonać się jak działa oprogramowanie baramundi na przykładzie wdrożenia oprogramowania w firmie CD PROJEKT RED, polskiego wydawcy i producenta gier wideo, twórcy m.in. gry Wiedźmin. Michał Gawryluk, IT Helpdesk Technician w CD PROJEKT RED opowiedział, w jaki sposób oprogramowanie baramundi usprawniło i zautomatyzowało pracę działu Helpdesk. Specjalista wymienił kilka najważniejszych czynników, które przyczyniły się do wyboru bMS, są to m.in. konieczność utrzymania standardu software w całym studiu, wykorzystanie licznych narzędzi wewnętrznych (RedEngine) oraz firm trzecich (Unity, oprogramowanie specjalistyczne), upgrade środowiska użytkowników do Windows 10, prostota obsługi i konieczność zapanowania nad infrastrukturą ciągle rozwijającej się firmy. Michał Gawryluk podkreślił, że szczególnie przydatną funkcją jest możliwość filtrowania za pośrednictwem Uniwersalnych Grup Dynamicznych, która pozwala określić liczbę użytkowników z określonym sprzętem lub softem, wykonywanie masowych aktualizacji osób korzystających z danej aplikacji oraz weryfikację zainstalowanego oprogramowania.

Live Hacking, czyli kto i jak może nas zaatakować w cyberprzestrzeni

 

Ostatnim punktem programu, cieszącym się zarazem największym zainteresowaniem, były warsztaty Live Hacking. Zaprezentowane zostały sposoby, jakie stosowane są przez hakerów, aby wykrywać podatności w infrastrukturze IT firmy i wykorzystywać je do przeprowadzania ataków. Pozwala to zgłębić zrozumienie luk w zabezpieczeniach i podatności oraz poznać sposoby zabezpieczenia sieci przed atakami i wyciekiem danych.

 

Uczestnicy warsztatów mieli również okazję porozmawiać z ekspertem, który specjalizuje się we wdrażaniu oprogramowania baramundi Management Suite w firmach, oraz mogli zadać szczegółowe pytania dotyczące jego działania i dostępnych funkcjonalności. Goście zaproszeni na spotkania w Warszawie zwiedzili również Stadion „PGE Narodowy” w konwencji VIP.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

paulina.surmacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »