Dom » Wnętrza

Pokrowce w cenie

Pokrowce w cenie
Zobacz więcej zdjęć »
Kupując jak najlepszy `zestaw` do spania, zwykle bierze się pod uwagę materac oraz poduszkę. Jakość pokrowca jest często pomijana, choć dzisiejsza technologia sprawiła, że jest to coś więcej niż kawałek materiału założonego na materac

Ukryte witaminy - Oprócz standardowego wyposażenia materaca (pokrowiec na lato i zimę), coraz popularniejsze stają się osobne pokrowce, których właściwości potrafią zadziwić - Standardem stały się pokrowce z różnego rodzaju dodatkami w swojej strukturze, które mają poprawić komfort naszego snu - mówi Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol. To dość zaskakujące, ale pokrowce mają również pozytywny wpływ na zdrowie. Przykładowo: model Seacell wykonany jest z dzianiny bawełnianej z dodatkiem alg morskich. Ich obecność we włóknach celulozowych, pod wpływem temperatury ciała, uwalnia dobroczynne działanie witamin, minerałów, węglowodanów i aminokwasów. Podobne właściwości ma model Aloe Vera, w skład którego wchodzi specjalny żel, wyciąg z aloesu, dawniej zwanego `źródłem młodości`. Podczas snu składniki żelu, takie jak enzymy, sole mineralne i witaminy wnikają w głąb skóry, pielęgnując ją i regenerując.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeciw bakteriom

Oprócz działań pielęgnacyjnych, pokrowce posiadają również właściwości typowo zdrowotne. Dziś, gdy coraz więcej osób, zwłaszcza dzieci, jest alergikami, odpowiedni pokrowiec potrafi skutecznie ograniczyć, a nawet zniwelować problemy, np. nocny kaszel. Jest on szczególnie ważnym wyposażeniem w walce z alergią, ponieważ w łóżku, gdzie roztoczy jest najwięcej, człowiek spędza sześć, a nawet siedem godzin na dobę. Pokrowce są pokryte warstwą poliestrowo - poliuretanową, która zapewnia nieprzepuszczalność alergenów, zaś mikroskopijne pory przepuszczają parę wodną. Praktycznym rozwiązaniem, zastosowanym w modelu Medicott Silverguard firmy Janpol, jest srebrna nitka wszyta w strukturę pokrowca. Dodatnie jony Ag+ mają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, co niweluje nieprzyjemne zapachy związane z rozwojem drobnoustrojów. Pokrowiec w pełni współgra z naturalną florą człowieka i kontroluje bezpieczny poziom bakterii, a jego wielokrotne pranie nie pozbawia go tych właściwości.

Na gorące noce

Osoby, którym podczas snu wypoczynek utrudnia nadmierne pocenie się, bardzo często przyczyn szukają w zbyt grubej kołdrze lub złej wentylacji sypialni. Tymczasem problem może tkwić w pokrowcu. To z nim skóra ma bezpośredni kontakt. - Szybkie odprowadzanie wilgoci i regulacja wilgoci ciała to warunki, które musi spełnić dobry pokrowiec przeznaczony dla osób z wspomnianymi problemami - podkreśla T. Goc z firmy Janpol. Coolmax wykonany jest ze specjalnych 4- kanałowych włókien poliestrowych, pomiędzy którymi znajdują się przewężenia. Taka budowa zapewnia zwiększoną `oddychalność` tkaniny i uniemożliwia przegrzanie ciała. Pokrowiec z racji swoich chłodzących właściwości, świetnie sprawdzi się również u osób nie mających problemów z nadmiernym poceniem, ale które w sezonie letnim cenią sobie komfortowy sen.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »