Rozrywka i wypoczynek » Sport

Polartec® i III Tatrzański Bieg Pod Górę

Polartec® i III Tatrzański Bieg Pod Górę
Zobacz więcej zdjęć »
181 osób stanęło w sobotę 2 października br. na starcie III Tatrzańskiego Biegu Pod Górę w Zakopanem. Polartec® był jednym z dwóch głównych sponsorów tej imprezy.

W sobotnie przedpołudnie na starcie, zlokalizowanym w okolicach Ronda Kuźnickiego, stanęła cała polska czołówka biegaczy długodystansowych, m.in. Andrzej Bargiel który niedawno wygrał bieg na najwyższy szczyt Kaukazu - Elbrus. Wśród zawodników byli również ratownicy górscy oraz goście z Czech i Słowacji.

Trasa jaką biegacze mieli do pokonania jest jedną z najtrudniejszych - liczy 8,5 kilometra i prowadzi z  Ronda Jana Pawła II Aleją Przewodników Tatrzańskich, dalej zielonym szlakiem przez Myślenickie Turnie aż na szczyt Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.). Suma przewyższeń na trasie to +1072 m. W tym roku zawodnicy mieli również utrudnione zadanie - powyżej granicy lasu trasa była zaśnieżona i oblodzona. Jednak niezmordowanym biegaczom nie przeszkodziło to w dotarciu na metę na szczyt Kasprowego Wierchu gdzie atmosfera była gorąca.

Aby wejść na Kasprowy, przeciętnie potrzeba około trzech godzin, ale są tacy, którzy na szczyt wbiegają w niespełna godzinę. Zwycięzca III Tatrzańskiego Biegu Pod Górę - 19-latek Maciej Bierczak (Montrail CW-X Team) - pokonał dystans w czasie 00:51:11,4. Ustanowił tym samym nowy rekord, poprzedni z 2008 roku należał do Daniela Wosika (53,32). Wśród kobiet zwyciężyła Anna Celińska (Byledobiec Anin) z czasem 01:01:04,1, i także  poprawiła o ponad jedną minutę rekord trasy należący do tej pory do Martiny Merkovej wynoszący 1:02,09.

Dla zawodników biorących udział III Tatrzańskim Biegu Pod Górę, była przygotowana specjalna koszulka wykonana z dzianiny Polartec® Power Dry®. Dzianina ta została stworzona aby utrzymywać wilgoć z dala od skóry. Umożliwia to jej „komorowa konstrukcja", w której zastosowano dwa rodzaje przędz po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma za zadanie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry, a zewnętrzna szybko ją odparować z powierzchni dzianiny.

Więcej informacji: www.polartec.com. Pełna lista zwycięzców znajduje się na:  www.biegnakasprowy.pl

Polartec, LLC to twórca, producent i dystrybutor specjalistycznych dzianin Polartec®. Polartec® oferuje szeroki wachlarz produktów wykorzystywanych przez czołowe firmy odzieżowe na świecie. Dzianiny Polartec® są także szeroko stosowane we wszystkich gałęziach sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych, m.in. w wojsku, marynarce wojennej, piechocie morskiej, lotnictwie oraz siłach specjalnych. Więcej informacji o Polartec, LLC na stronie internetowej firmy: www.polartec.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

publink

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »