Technologie » Internet
Ponad połowa specjalistów ds. bezpieczeństwa myśli o rezygnacji z pracy
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Raport „State of Pentesting 2022” opublikowany przez Cobalt szczegółowo opisuje trudności, jakie odczuwają specjaliści od cyberbezpieczeństwa. Spośród 602 ankietowanych pracowników ds. bezpieczeństwa i rozwoju 54 proc. stwierdziło, że zamierza zrezygnować z pracy z powodu przytłaczającej ilości obowiązków i niedoborów siły roboczej. 45 proc. respondentów zadeklarowało, że w ich działach brakuje pracowników. Natomiast 90 proc. osób stwierdziło, że nadmiar obowiązków prowadzi do wypalenia zawodowego.
- Na pierwszy rzut oka wydaje się, że specjalista od cyberbezpieczeństwa to wymarzony zawód. Ale większość osób patrzy na tę profesję wyłącznie poprzez pryzmat zarobków. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jest to stresująca praca, zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch lat, kiedy nastąpiło nasilenie cyberataków. Niestety, decydenci często nie zapewniają działom IT zasobów pozwalających odnieść sukces w walce z hakerami. W rezultacie pracownicy zmuszeni są wykonywać mnóstwo różnych zadań. - mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.
Należy dodać, że 94 proc. ankietowanych przez Cobalt stwierdziło, że niedobór pracowników źle wpływa na pracę działu, zaś 11 proc. nie wierzy, iż najbliższa przyszłości przyniesie w tym zakresie jakąkolwiek poprawę. Natomiast 38 proc. respondentów próbowało poradzić sobie z tym problemem w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Niestety, bezskutecznie.
Według Cobalt deficyt specjalistów od cyberbezpieczeństwa negatywnie wpływa na wiele obszarów działalności przedsiębiorstwa, a szczególnie dotknięte są obszary zachowania zgodności z zasadami cyberbezpieczeństwa, wspieranie bezpiecznego rozwoju, zarządzanie ryzykiem czy utrzymanie krytycznej infrastruktury bezpieczeństwa.
Źródło:marken.com.pl; bitdefender.pl
Nadesłał:
Marken
|
Komentarze (0)