Firma » System prawny
Portale prawne kontra kancelarie
Zobacz więcej zdjęć » |
Tradycyjne kancelarie nie odpowiedziały na potrzeby młodych i sprawnie korzystających z internetu. Być może powodem były zbyt wysokie ceny oferowanych usług - jeszcze kilka lat temu Polacy ostrożnie podchodzili do płatności elektronicznych w ogóle, a już tym bardziej, gdy w grę wchodziły większe sumy pieniędzy.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jednak pomysł stworzenia wirtualnej kancelarii został zrealizowany przez internetowe serwisy prawne. Początkowo zainteresowanie nie było zbyt duże, jednak klienci - kuszeni niskimi cenami - dali się przekonać do tego, by rozwiązywać swoje problemy prawne online.
Porównanie ofert
Zarówno portale prawne jak i kancelarie zatrudniają doświadczonych prawników zatem porady prawne są w obu przypadkach na wysokim poziomie. Skąd więc niższa cena usług online? Powód jest bardzo prosty: portal nie musi wynajmować luksusowego wnętrza w centrum miasta pod elegancką kancelarię - wystarczy zwykłe biuro. Dzięki temu klienci za taką samą opinię prawną płacą nawet kilkadziesiąt złotych mniej.
Nie bez znaczenia jest tez ogromna wygoda - klient ni musi dostosowywac się dogodzin pracy kancelarii, nie omawia się na wizyty, nietraci czasu stojąc w korkach. Z prawnych usług online można skorzystać o dowolnej porze - także w weekend lub w nocy. Niezaleznie od tego, kiedy zostanie zgłoszony problem, prawnik ma 24 godziny na dostarczenie gotowej opinii prawnej.
Dodatkowo w cenę wliczone są wszelkie ewentualne doprecyzowania do już gotowej porady, oznacza to, że jeśli cokolwiek jest dla klienta niejasne, może poprosić o wyjaśnienia.
Niska cena oraz duży komfort usług online powodują, że z miesiąca na miesiąc portalom prawnym przybywa klientów. Równocześnie zaobserwować można spadek zainteresowania usługami tradycyjnych kancelarii.
Nadesłał:
nnbobak
|
Komentarze (0)