Firma » System prawny

Portale prawne kontra kancelarie

Portale prawne kontra kancelarie
Zobacz więcej zdjęć »
Usługi prawne online nie idą w parze ze swoimi tradycyjnymi odpowiednikami - są dla nich raczej konkurencją, w dodatku bardzo groźną. Powód jest prosty - doświadczone kancelarie nie zdecydowały się na otwarcie wirtualnych biur. Biura te otwarły się same.

Tradycyjne kancelarie nie odpowiedziały na potrzeby młodych i sprawnie korzystających z internetu. Być może powodem były zbyt wysokie ceny oferowanych usług - jeszcze kilka lat temu Polacy ostrożnie podchodzili do płatności elektronicznych w ogóle, a już tym bardziej, gdy w grę wchodziły większe sumy pieniędzy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jednak pomysł stworzenia wirtualnej kancelarii został zrealizowany przez internetowe serwisy prawne. Początkowo zainteresowanie nie było zbyt duże, jednak klienci - kuszeni niskimi cenami - dali się przekonać do tego, by rozwiązywać swoje problemy prawne online.

Porównanie ofert

Zarówno portale prawne jak i kancelarie zatrudniają doświadczonych prawników zatem porady prawne są w obu przypadkach na wysokim poziomie. Skąd więc niższa cena usług online? Powód jest bardzo prosty: portal nie musi wynajmować luksusowego wnętrza w centrum miasta pod elegancką kancelarię - wystarczy zwykłe biuro. Dzięki temu klienci za taką samą opinię prawną płacą nawet kilkadziesiąt złotych mniej.

Nie bez znaczenia jest tez ogromna wygoda - klient ni musi dostosowywac się dogodzin pracy kancelarii, nie omawia się na wizyty, nietraci czasu stojąc w korkach. Z prawnych usług online można skorzystać o dowolnej porze - także w weekend lub w nocy. Niezaleznie od tego, kiedy zostanie zgłoszony problem, prawnik ma 24 godziny na dostarczenie gotowej opinii prawnej.

Dodatkowo w cenę wliczone są wszelkie ewentualne doprecyzowania do już gotowej porady, oznacza to, że jeśli cokolwiek jest dla klienta niejasne, może poprosić o wyjaśnienia.

Niska cena oraz duży komfort usług online powodują, że z miesiąca na miesiąc portalom prawnym przybywa klientów. Równocześnie zaobserwować można spadek zainteresowania usługami tradycyjnych kancelarii.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nnbobak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »