Gospodarka » Przemysł

Poznaliśmy finalistów konkursu Lexus Design Award 2016

Poznaliśmy finalistów konkursu Lexus Design Award 2016
Zobacz więcej zdjęć »
Spośród 1232 zgłoszeń wybrano 12 finalistów pochodzących z całego świata. Czterech z nich wykona prototypy swoich projektów pod okiem mentorów, a finałowe prace zostaną zaprezentowane na wystawie Lexusa podczas Milan Design Week 2016.

Firma Lexus ogłosiła dziś 12 finalistów konkursu Lexus Design Award 2016. Od czasu startu pierwszej edycji w 2013 roku organizatorom niezmiennie przyświeca ten sam cel - wspierać i idee i projekty, które mogą wnieść pozytywne zmiany dla społeczeństwa. Konkurs jest kierowany w szczególności do młodych twórców i projektantów z całego świata.

Każdej edycji przyświeca inny motyw przewodni i hasło, do którego powinny nawiązywać tworzone projekty. Czwarta edycja konkursu odbywa się pod hasłem „Przewidywanie” i odnosi się do przewidywania przyszłych potrzeb ludzi i społeczeństwa. Do konkursu zgłoszono 1232 projekty z 73 krajów.

Jury składające się ze światowej klasy projektantów i twórców jeszcze w listopadzie 2015 oceniała zgłoszenia podczas specjalnie zorganizowanego panelu. Tegoroczna edycja była dla nich zaskoczeniem. Jak sami określili, oceniane projekty często były bardzo nowatorskie. Z niektórymi propozycjami rozwiązań spotykali się po raz pierwszy. Co ważne, wiele z nich zdaniem jury będzie możliwe do zrealizowania w najbliższej przyszłości. Po długiej dyskusji i wnikliwej analizie idei stojących za projektami wybrano tegorocznych 12 finalistów.

Cztery projekty doczekają się swoich produkcji w wersjach prototypowych. Tak jak podczas każdej z dotychczasowych edycji, tak i tym razem, każdy z prototypów zostanie zrealizowany pod okiem doświadczonego mentora. 

Oto one:

Agar plasticity, autor AMAM (Japonia) To projekt, który zakłada wykorzystanie żelatynowego materiału o nazwie agar otrzymywanego z glonów morskich pod kątem alternatywy dla tworzyw sztucznych.

DADA, autor Myungsik Jang (Korea) DADA to kreatywna zabawka. Jej elementy mogą być dowolnie łączone za pomocą opasek, otworów i kołków. Doskonała dla pobudzania wyobraźni każdego dziecka.

Shape Shifters, autor Angelena Laura Fenuta (Kanada) Shape Shifters to autorski projekt kroju odzieży. Dzięki modułom, z jakich składają się poszczególne stroje Shape Shifters pozwala na dowolne ich modyfikowanie i tworzenie zupełnie nowych zestawów.

Trace, autor STUDIO AYASKAN (Wielka Brytania) Trace to projekt zegara, który wykorzystuje płyn UV mogący przybierać różne barwy. Tak powstałe urządzenie w niezwykły sposób wizualizuje mijający czas.

Cztery konkursowe prototypy zostaną zaprezentowane w ramach wystawy Lexusa na tegorocznym Milan Design Week. Jeden z nich zdobędzie tytuł Grand Prix Lexus Design Award 2016. O tym, który dowiemy się podczas finałowej ceremonii wręczenia nagród w dniu 11 kwietnia 2016. Podczas poprzedzających ceremonię paneli zaprezentowane zostaną również pozostałe finałowe projekty. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=vpY4w77OCC8

 

Źródło: http://www.lexus-int.com/lexus-design/lexus-design-award/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AdComms Media & Marketing Group

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »