Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Problemy ze snem mogą być objawem depresji

Problemy ze snem mogą być objawem depresji
Zobacz więcej zdjęć »
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles przeprowadzili badania, z których wynika, że problemy ze snem mogą stanowić jeden z objawów nawrotu depresji u starszych osób – informuje „American Journal of Psychiatry”.

Naukowcy przebadali ok. 350 osób w wieku co najmniej 60 lat, z których jedna trzecia w przeszłości cierpiała z powodu depresji.

Przez 2 lata naukowcy cztery razy badali pacjentów pod kątem wystąpienia symptomów depresji. U niemal 17% pacjentów z pierwszej grupy depresja powróciła, a naukowcy byli w stanie przewidzieć jej nawrót analizując pojawiające się zaburzenia snu pacjentów. Najczęstszym z nich była bezsenność.

Zdaniem prowadzącego badania dr Michaela Irwina zaburzenia snu są często uważane za typowy element starzenia się, dlatego ocena jakości snu pacjentów jest zaniedbywana przez lekarzy podczas rutynowych badań. Przeprowadzone badania dowodzą, że leczenie zaburzeń snu u osób po 60 roku życia może zapobiec pojawieniu się i nawrotom depresji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »