Dom » Nieruchomość

Proekologiczne rozwiązania w Vilda Park

Proekologiczne rozwiązania w Vilda Park
Zobacz więcej zdjęć »
Inwestycja Vilda Park realizowana w Poznaniu przez BPI Real Estate Poland powstaje z proekologicznym duchem czasu. Na terenie osiedla znajduje się wiele zielonych rozwiązań: miejsca do ładowania samochodów elektrycznych, domki dla jerzyków oraz ogródki do upraw ziół i warzyw przez mieszkańców.

Ten rodzaj udogodnień przyciąga coraz więcej osób szukających nie tylko mieszkania w doskonałej lokalizacji, ale także dbających o środowisko.

Świadomość Polaków w zakresie konieczności stosowania rozwiązań proekologicznych systematycznie wzrasta, podobnie jak ekologiczny i świadomy styl życia. Polacy coraz częściej zwracają uwagę na ekologiczne kosmetyki, samochody, a także zielone rozwiązania stosowane przez deweloperów w nieruchomościach mieszkaniowych. Wg badań GUS 94% Polaków widzi wpływ środowiska na jakość życia i zdrowie człowieka, a 45% uważa, że jest on bardzo istotny. W większości są to mieszkańcy miast, których najbardziej bezpośrednio dotyczą problemy związane z poprawą ekosystemu i stosunkowo krótką historią  bycia pro-eko. Ponadto blisko połowa Polaków wybiera rozwiązania ekologiczne, nawet gdy związane są z tym dodatkowe koszty.

Vilda Park to nowoczesne osiedle powstające przy ul. Droga Dębińska w poznańskiej dzielnicy Wilda. Inwestycję poza wyjątkową lokalizacją i nowoczesną architekturą charakteryzować będą różnorodne proekologiczne rozwiązania, przynoszące korzyść mieszkańcom osiedla. Budynki będą posiadać zielone dachy, natomiast na dziedzińcu powstaną ogródki przeznaczone do upraw ziół i warzyw, które dostępne będą dla osób zainteresowanych posiadaniem własnego warzywniaka. W ramach inwestycji powstaną także budki lęgowe dla jerzyków - niedużych i bardzo pożytecznych ptaków, które dziennie zjadają do 3 tys. komarów. Promowanie proekologicznego podejścia w społeczeństwie jest bardzo ważne, dlatego w inwestycji Vilda Park postawiliśmy na różnorodne rozwiązania, które przyniosą korzyści środowisku i mieszkańcom. Cieszy nas, że duża część klientów przyznaje, że eko udogodnienia, które wybraliśmy dla naszego osiedla w Poznaniu miały wpływ na ich decyzję zakupową - mówi Wojciech Smolak, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Wyjątkowa lokalizacja inwestycji to jeden z jej najważniejszych atutów. Osiedle znajduje się w pobliżu rzeki Warty w klimatycznej dzielnicy miasta oraz bliskim sąsiedztwie najważniejszych punktów handlowych, komunikacyjnych, kulturalnych i finansowych Poznania. Dzięki temu przyszli mieszkańcy zyskają dostęp do szerokiego wachlarza usług i łatwość poruszania się np. rowerem po pobliskiej Wartostradzie Z kolei atrakcyjna infrastruktura dostępna w dzielnicy Wilda i powstające w okolicy inwestycje, jak Vilda Park, poza ciekawą ofertą dobrze położonych i zaprojektowanych mieszkań oraz lokali usługowych dostarczą również atrakcyjne zaplecze usługowo-handlowe.

W ramach Vilda Park powstanie w sumie 230 mieszkań, które charakteryzuje funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Do każdego z lokali, niezależnie od jego wielkości, przynależeć będzie ogródek lub przestronny balkon. W ofercie znajdują się także komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe w garażu podziemnym. Osiedle wyróżniają oryginalne przestrzenie wspólne - zielony dziedziniec, plac zabaw dla dzieci w formie grajobrazów oraz proekologiczny ogródek. Kolejne eko udogodniania, które dla komfortu mieszkańców znajdą się na terenie inwestycji to ładowarka dla samochodów elektrycznych oraz stojaki na rowery ułatwiające przechowywanie sprzętu.

Z aktualną ofertą cenową oraz planami mieszkań i lokali usługowych można zapoznać się na stronie internetowej oraz w biurze sprzedaży przy ul. Bielniki 1. Ceny mieszkań w ofercie zaczynają się od 7.600 zł/mkw. Termin zakończenia inwestycji Vilda Park planowany jest na początek 2020 roku. Więcej informacji nt. inwestycji dostępnych jest na stronie www.vildapark.pl.

BPI Real Estate w Polsce realizuje także inne ciekawe inwestycje w największych miastach w Polsce. We Wrocławiu powstaje kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce, natomiast w Warszawie realizowane są dwa najnowsze projekty dewelopera - Rezydencja Barska na Ochocie oraz inwestycja wolaRE na Woli, która powstaje we współpracy z Grupą ACTEEUM.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BPI Polska
http://bpipolska.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »