Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Profilaktyka - inwestycja w zdrowie pracownika

Do 20 listopada trwała specjalna akcja edukacyjna Medicover we współpracy z Praktiker pod hasłem „Praktikerujemy zdrowie”. W ramach akcji zorganizowanej dla pracowników firmy Praktiker, lekarze Medicover uświadamiali uczestnikom znaczenie profilaktyki i zachęcali do regularnych badań.

Od wielu lat eksperci i lekarze podkreślają wagę regularnych badań profilaktycznych, jak cytologia, USG piersi czy mammografia. Jednak świadomość społeczna w tym zakresie jest w dalszym ciągu bardzo niska. W proces edukacji coraz częściej włączają się obecnie także pracodawcy. Przykładem tego jest akcja Medicover skierowana do pracowników firmy Praktiker.

„Dla nas jako pracodawcy, dbanie o zdrowie pracowników to jedna z głównych wartości. Dlatego też wspólnie z Medicover stworzyliśmy projekt propagujący wśród naszych pracowników badania profilaktyczne. W ramach akcji skierowanej do pracowników 25 marketów oraz centrali naszej firmy odbyły się seminaria prowadzone przez lekarzy Medicover, w trakcie których można było uzyskać najważniejsze informacje dotyczące profilaktyki raka piersi i szyjki macicy. Pracownicy Praktikera otrzymali również zaproszenia na kontrolne badania. W akcji wzięło udział ponad 500 pracowników, co stanowi blisko 1/4 ogółem zatrudnionych w firmie. Już teraz, na podstawie dużego zainteresowania uczestnictwem w seminariach, możemy stwierdzić, iż projekt okazał się trafionym pomysłem” – mówi Ludwika Sosnowska, koordynator projektu ze strony firmy Praktiker. 

„Działania, takie jak akcja dla pracowników firmy Praktiker  wpisują się w ogólną strategię Medicover, która zakłada długofalowe dbanie o klientów i ich pracowników.” – dodaje Artur Białkowski, Dyrektor Sprzedaży Medicover.

Medicover od lat działa na rzecz podnoszenia świadomości prozdrowotnej swoich klientów, oferując programy profilaktyczne, takie jak wykłady i seminaria na temat zapobiegania i leczenia wybranych chorób, sposobów walki ze sCentrów Medicover w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 1400 lekarzy i 300 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tys. lekarzy współpracujących. Medicover zbiera doświadczenia i poszerza zakres działalności już od przeszło 16 lat. Ukoronowaniem dotychczasowego rozwoju firmy w Polsce było otwarcie w 2010 roku pierwszego, pełnoprofilowego Szpitala Medicover w warszawskim Wilanowie. Jako jedyna prywatna firma medyczna w Polsce, Medicover zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, aż po opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Grupa Medicover rozwija swoją działalność nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. Jest obecna w Czechach, na Węgrzech i Słowacji oraz w Rumunii. www.medicover.plPraktiker to międzynarodowa sieć marketów specjalizujących się w sprzedaży materiałów budowlanych, wyposażenia domów i ogrodów oraz artykułów dla majsterkowiczów. W Polsce do grupy należy 25 sklepów. Pierwszy Praktiker został otwarty w 1997 roku w Jankach koło Warszawy. Kolejne sklepy powstały w Czeladzi, Radomiu, Poznaniu, Katowicach, Bytomiu, Wrocławiu, Częstochowie i w Markach koło Warszawy. W 2000 roku miała miejsce inauguracja działalności czterech placówek: w Łodzi, Zabrzu, Kielcach oraz w Olsztynie. Jesienią 2001 roku powstały kolejne markety: w Krakowie, Gdańsku, a także drugi w Łodzi. W 2005 roku otwarto pierwszą piętrową placówkę na Okęciu. W marcu 2007 roku powstał Praktiker w Rzeszowie, w lipcu w Rybniku, a w październiku w Grudziądzu. W lutym 2008 roku miała miejsce inauguracja działalności drugiego sklepu Praktiker w Poznaniu. W marcu 2011 otwarty został market Praktiker w Opolu. W kwietniu 2011 roku otworzono kolejne markety firmy w Pile i Lesznie. Z kolei w marcu 2012 roku firma otworzyła placówkę w Lublinie.

www.praktiker.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Medicover
http://www.medicover.pl/szpital/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »