Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Provida Kosmetyki naturalne dla wegan

Provida Kosmetyki naturalne dla wegan
Zobacz więcej zdjęć »
W skład tych prawdziwie naturalnych kosmetyków wchodzą: oleje i tłuszcze roślinne, żywice roślinne, wosk pszczeli, wyszukane olejki eteryczne.

Filozofię całej kosmetyki naturalnej stanowi perfekcyjna kombinacja natury, inspiracji oraz innowacji naukowych. Podstawę działania firm produkujących kosmetyki naturalne określa czerpanie z zasobów natury oraz otwartość na nowe odkrycia naukowe. Filozofia, na której opiera się wytwarzanie kosmetyków naturalnych zakłada, iż do produkcji nie używa się m.in. ekstraktów zwierzęcych ani surowców, źródłem których mogłyby być zwierzęta.

Na szczególną uwagę w tej kwestii zasługuje niemiecka firma PROVIDA ORGANICS, w ofercie której zdecydowaną większość stanowią kosmetyki dla wegan i która ostatnio pojawila się w sklepie Cedrynek.pl. Formuła tych preparatów uwzględnia nie tylko najnowszą wiedzę z zakresu dermatologii i osiągnięcia ziołolecznictwa. Kosmetyki firmy PROVIDA - typowej firmy rodzinnej o charakterze manufaktury - powstają również w oparciu o zasady antropozofii i nauki Ayurvedy.

Provida oznacza "dla życia". Nazwa ta wyraża filozofię całej kosmetyki naturalnej, którą stanowi perfekcyjna kombinacja natury, inspiracji oraz innowacji naukowych.

Wszystkie produkty wytwarzane są ręcznie, a ich składy tworzą starannie wyselekcjonowane surowce naturalne pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz dzikich stanowisk. A poza tym, przekazywana z pokolenia na pokolenie wiedza, stawia na pierwszym miejscu zasadę: kosmetyk naturalny ma za zadanie wspierać lub korygować naturalne funkcje skóry.

Jest to szczególnie ważne dla wegan jako osób, których styl życia uwzględnia nie tylko wybraną grupę środków spożywczych, wybrane leki, ale również kosmetyki, których naturalne pochodzenie wyklucza jakikolwiek kontakt z substancjami pochodzenia zwierzęcego.

Wśród producentów kosmetyki naturalnej firma PROVIDA ORGANICS jest wiodąca, jeśli chodzi o wyjście naprzeciw potrzebom wegan. Wszechstronna oferta uwzględnia bowiem nie tylko potrzeby dorosłych, ale również dzieci.

I jeszcze polecę Wam kilka produktów, które zasługują na szczególną uwagę.

Krem do stóp z podbiałem i szałwią

Krem pielęgnuje i odżywia skórę stóp oraz zmniejsza ich potliwość. Ożywia również zmęczone stopy. Idealnie nadaje się jako „krem dla piechurów”: zapobiega pęcherzom i odgnieceniom na stopach, a także skutecznie je leczy. Krem przeznaczony do każdego rodzaju skóry.

Olejek pod oczy z mleczkiem pszczelim

Zawarte w olejku wartościowe substancje, o doborze których zdecydowała ich tolerancja skóry, pielęgnują w szczególny sposób wrażliwą i wymagającą skórę wokół oczu. Cenne mleczko pszczele w połączeniu z wartościowymi świeżymi olejkami z kontrolowanych upraw ekologicznych pobudza odnowę komórek i zapobiega przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. Polecany do każdego rodzaju skóry.

Krem Bio Melkfett ochronny

Chroni skórę i dostarcza wilgoci. Polecany do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała. Doskonale nadaje się do pielęgnacji zniszczonych, spękanych dłoni, szorstkich partii skóry na kolanach, łokciach i stopach oraz dla skóry wymagającej szczególnej pielęgnacji ze względu np. na zimno, wiatr czy też powietrze ogrzewane przez grzejniki.

Krem nadaje się również do pielęgnacji niemowląt. Przywraca suchej skórze miękkość i delikatność. Zawiera witaminę E, która wpływa na elastyczność skóry i umożliwia jej naturalną regenerację. Polecany do skóry delikatnej, suchej i  wrażliwej.

Krem dla dzieci nagietkowo - rumiankowy

Szczególnie polecany do ochrony delikatnej skóry twarzy narażonej stale na wszystkie wpływy środowiska. Krem pielęgnuje i otacza skórę ochronną warstwą oraz zapobiega jej stanom zapalnym. Świetnie nadaje się również jako krem do ciała.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Cedrynek - kosmetyki naturalne
http://www.cedrynek.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »