Technologie » Telekomunikacja

Przewozy regionalne stawiają na monitoring. Data System Group wspomaga kolej

Lepsza i szybsza informacja dla pasażerów o zmianach i opóźnieniach w kursowaniu pociągów, to główny efekt wdrażanego przez Data System Group (DSG) systemu monitoringu i zarządzana flotą w firmie Przewozy Regionalne.

DSG to czołowy polski dostawca zaawansowanych technologii GPS i GSM. - W ciągu pół roku wdrożyliśmy nasze aplikacje już w ok. 700 składach Przewozów Regionalnych.

Docelowo będziemy obsługiwać ponad 1000. Dzięki naszym rozwiązaniom zdecydowanie poprawi się przepływ informacji o utrudnieniach w ruchu pociągów, co przełoży się na większy komfort podróżujących- podkreśla Tomasz Waligóra, prezes DSG.

Przewozy Regionalne to największy w Polsce przewoźnik kolejowy wykonujący przewozy pasażerskie. Chcąc sprostać oczekiwaniom klientów oraz poprawić jakość swoich usług zdecydowała się monitorować swoje wszystkie pojazdy trakcyjne oraz inne pojazdy szynowe poruszające się po torach. Przetarg na dostawę rozwiązania wygrała poznańska firma Data System Group. Dzięki rozwiązaniom DSG kontrolowane jest dokładne położenie pojazdów, oraz weryfikowane są plany jazdy względem założonych.

Data System Group specjalizuje się w rozwiązań mobilnych bazujących na technologii GPS i GSM dla firm transportowych, logistycznych, spedycyjnych oraz innych przedsiębiorstw wykorzystujących w swojej działalności tego typu rozwiązania. DSG zajmuje się również przygotowywaniem specjalistycznych raportów dotyczących sytuacji na polskich drogach.

INFORMACJE O FIRMIE:

Firma Data System powstała w 2003 r. Jest producentem oraz dostawcą zaawansowanych technologicznie rozwiązań bazujących na technologii GPS, GSM oraz infrastrukturze sieci komórkowych.

Spółka specjalizuje się również w usługach informatycznych, dostarczając dedykowane, inteligentne aplikacje wykorzystujące lokalizacje, monitoring, GPS do zwiększania efektywności i upraszczania przebiegów procesów logistycznych w przedsiębiorstwach. Rozwiązania Data System Group łączone są z wewnętrznymi systemami klienta, tworząc zintegrowane systemy logistyczne. Klientami poznańskiej firmy są m.in. Orlen Transport, PKP Cargo czy Polski Koncern Mięsny Duda. W 2009 r. spółka wypracowała przychody na poziomie 10 mln zł.DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELAJĄ:

Marta Olipra Data System Group Sp. z o.o. .

tel. kom. 781 42 42 42

e-mail: marta.olipra@datasystem.pl

www.datasystem.pl Tomasz Muchalski Everest Consulting Sp. z o. o.

tel. kom. 504 212 463

e-mail: t.muchalski@everestconsulting.pl

www.everestconsulting.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Data System Group Sp. z o.o.
http://www.datasystem.pl/go.php/pl/data_system.html

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »