Motoryzacja » Samochody

Pure Drive

Pure Drive
Zobacz więcej zdjęć »
Od maja 2009 roku Nissan będzie umieszczał na swych modelach, charakteryzujących się najniższym poziomem emisji spalin, oznaczenie Pure Drive.

Wprowadzenie emblematów Pure Drive ma ułatwić klientom szybkie rozpoznawanie najbardziej ekonomicznych pojazdów z gamy modeli Nissana.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Akcja jest także następstwem niedawnych zmian konstrukcyjnych, mających na celu ograniczenie poziomu emisji spalin oraz zużycia paliwa w kilku autach marki.

W Europie oznaczenie Pure Drive znaleźć będzie można na pojazdach Nissana emitujących do 140 g CO2 na kilometr:

  • Micra 1.2 benzyna (skrzynia ręczna): 139 g/km
  • Micra 1.5 diesel (skrzynia ręczna): 120 g/km
  • Note 1.4 benzyna (skrzynia ręczna): 139 g/km
  • Note 1.5 diesel (skrzynia ręczna): 119 g/km:
  • Note 1.5 diesel 76kw+DPF (skrzynia ręczna): 136 g/km
  • Qashqai 1.5l diesel (skrzynia ręczna): 139 g/km

Nissan będzie kontynuował prace nad programem Pure Drive, a w przyszłości oznaczenie to będzie nosić coraz więcej modeli - kolejnym z nich będzie Pixo, który trafi do sprzedaży w czerwcu - auto to emituje 103g CO2 na kilometr.

„Dzisiaj wielu klientów zainteresowanych jest zakupem jak najbardziej ekonomicznych i czystych samochodów. Wprowadzając oznaczenie Pure Drive, Nissan ułatwił swym klientom rozpoznawanie tych modeli, które zużywają najmniej benzyny oraz emitują najmniej CO2. Ponadto, włączając do gamy modeli Qashqai oraz X-TRAIL auta z przekładnią CVT możemy zaoferować klientom wyposażenie dodatkowe, którego wcześniej nie braliby pod uwagę" - stwierdził Pierre Loing, Wiceprezes Nissan Europe ds. Planowania Produktu.

Emblemat Pure Drive będzie także stosowany w Japonii, gdzie Nissan jest pionierem oferującym czyste silniki diesla na rynku tradycyjnie zdominowanym przez jednostki benzynowe.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »