Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Rekrutację czas zacząć!

Rekrutację czas zacząć!
Zobacz więcej zdjęć »
1 kwietnia 2009 roku na dobre ruszyła rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Tegoroczna oferta to sprawdzone kierunki, bogate doświadczenie, ale nie zabraknie też nowości. Czym tegorocznych maturzystów kusić będzie WSIiZ?

Mocnym punktem uczelni jest oferta dydaktyczna. Z jednej strony to kierunki, które od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem - Administracja, Europeistyka, Informatyka, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczne, Ekonomia, Turystyka i Rekreacja, Zdrowie Publiczne, Ratownictwo Medyczne oraz Socjologia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Z drugiej zaś, pojawiły się ciekawe nowości - kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz odrębne ścieżki kształcenia - Pracownik socjalny i Dietetyka współczesna. Co więcej, nie tylko „ciekawość" studiów ma wpływ na decyzje, podejmowane przez maturzystów. Liczą się także perspektywy znalezienia pracy po ich ukończeniu. Z tym absolwenci WSIiZ nie mają problemów. Jak pokazują badania większość absolwentów bez problemów znajduje zatrudnienie po tej uczelni.

Zanim jednak studenci będą musieli się rozglądać za pracą, czeka ich trzy lub pięć lat niezwykłej przygody. W murach WSIiZ z pewnością spotkają się z międzynarodową mieszanką kultur, mentalności i religii. Umiejętność życia w zglobalizowanym świecie staje się coraz ważniejsza, dlatego warto poznać koleżanki i kolegów z Azji, Afryki, obu Ameryk i Europy, którzy tutaj studiują. To nie tylko rozwój własnej osobowości i możliwość zdobywania wiedzy o różnych kulturach z pierwszej ręki. To także sieć kontaktów, które w późniejszych etapach życia z pewnością się przydadzą.

Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to także częste spotkania z wybitnymi postaciami. Ostatnio odbyła się debata otwarta, w której udział wzięli znakomici ekonomiści, pracownicy naukowi WSIiZ: prof. Ryszard Bugaj - doradca Prezydenta RP, prof. Bartłomiej Kamiński - doradca Banku Światowego, prof. Jan Winiecki - współzałożyciel fundacji Centrum im. Adama Smitha. Z wykładami i warsztatami w ostatnim czasie gościli w WSIiZ także Tomasz Lis, Grzegorz Miecugow, Artur Andrus czy ks. prof. Michał Heller.

Wielu studentom do gustu przypadł unikalny w skali kraju system stypendialny. W jego skład wchodzi m.in. System Bezpłatnych Miejsc. Dzięki niemu możliwe są całkowicie bezpłatne studia stacjonarne. SBM to unikalny system motywacyjny, oferujący studentom rozpoczynającym naukę aż do 750 stypendiów, pokrywających 100% i 50% czesnego. Aby się do niego zakwalifikować, należy zdać test, a potem dobrze się uczyć i aktywnie działać na uczelni. Na studiach można dołączyć do elitarnej grupy wybijających się studentów - co semestr na każdym kierunku tworzona jest lista 20 najlepszych. Liczą się wyniki w nauce oraz aktywny udział w życiu uczelni. Dla najlepszych przewidziane jest zwolnienie z czesnego. Oprócz tego, dostępne są stypendia naukowe, socjalne, sportowe i wiele innych. Ale to nie wszystko, co uczelnia oferuje kandydatom.

Wybierając drugi kierunek studiów na uczelni partnerskiej (Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie), będzie można studiować aż o 30% taniej. Ponadto studenci wszystkich 3 uczelni mogą korzystać z oferty edukacyjnej partnerów: realizacji części studiów, praktyk i wymiany studenckiej oraz warsztatów i szkół letnich.

Jednym z atutów uczelni jest to, że wybrane przedmioty można realizować poprzez nowoczesną metodę nauki na odległość przy wykorzystaniu Internetu oraz CD.

To tylko niektóre atuty uczelni. Aby zapoznać się z innymi, zapraszamy do serwisu, przygotowanego specjalnie z myślą o kandydatach na studia: www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »