Firma » Biznes

Rewolucja w sektorze e-commerce Rusza HAPPA.pl – pierwszy w Polsce system kodów podarunkowych

Rewolucja w sektorze e-commerce Rusza HAPPA.pl – pierwszy w Polsce system kodów podarunkowych
Zobacz więcej zdjęć »
Już niedługo Polacy będą mogli skorzystać z usługi HAPPA.pl, czyli pierwszego w naszym kraju internetowego systemu kodów podarunkowych. Pomysłodawcy tej nowatorskiej platformy, pragną ułatwić i przyspieszyć „proces zakupowy”, czyniąc go możliwie prostym i przyjemnym dla konsumentów.

Jest to również nowy kanał dotarcia do klientów dla firm, które dostępne będą w HAPPA.pl. Najlepsze marki przyłączają się do systemu, który  redefiniuje marketing i sprzedaż w internecie.

 

Polska a świat

W Polsce w 2011 roku z Internetu korzystało już 67% gospodarstw[1]. Co więcej, aż 5,9 mln osób[2] dokonuje zakupów internetowych. Statystyki te będą stale wzrastać. Podobnie dzieje się na rynku kart podarunkowych, z którymi w 2010 roku w Polsce zetknęło się niecałe 40% Polaków, podczas gdy w 2011 było ich już 62%[3]. Jak pokazują zagraniczne dane, jest to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów rynku detalicznego. W 2011 r. w Wielkiej Brytanii rynek kart podarunkowych i voucherów wart był ponad 4,5 miliarda funtów[4], podczas gdy w Stanach Zjednoczonych sam rynek kart podarunkowych szacuje się na około 100 mld dolarów. Według prognoz za półtora roku cały sektor kart przedpłaconych w USA osiągnie aż 685 mld. Wyniki te napawają entuzjazmem pomysłodawców i partnerów pierwszego w Polsce systemu kodów podarunkowych, czyli internetowego odpowiednika tradycyjnej karty podarunkowej lub vouchera.

Rynek kart podarunkowcyh w Stanach Zjednoczonych jest przesycony, co oznacza, że internetowe karty podarunkowe mają szansę zdobyć dużą część rynku. Mimo, że wirtualne karty zostały wprowadzone stosunkowo niedawno, w tej chwili mają już 12% rynku i to bez intensywnej kampanii reklamowej. Ten samoistny wzrost jest bardzo dobrą wiadomością dla sieci handlowych. Konsumenci coraz częściej wybierają prezenty w internecie ze względu na koszt oraz wygodę, co pokazuje, że online’owe karty podarunkowe zdecydowanie znajdą powodzenie w bliskiej i dalekiej przyszłości – mówi Rob Carpenter, właściciel największego na świecie sklepu z tradycyjnymi kartami podarunkowymi, FriendGiftr.com

 

Szybko i łatwo czyli bezproblemowo

HAPPA.pl jest pierwszym projektem na rynku internetowych kodów podarunkowych w Polsce. Pragniemy rozwinąć segment tradycyjnych kart podarunkowych i połączyć go z oczekiwaniami użytkowników internetu, którzy chcą prościej i wygodniej kupować oraz dawać prezenty – mówi Artur Derwiszyński, współwłaściciel i pomysłodawca systemu HAPPA.pl.

 

Używając aplikacji na HAPPA.pl każdy ma możliwość podarowania udanego prezentu, bez długich godzin spędzonych w centrum handlowym, bez rejestracji czy potrzeby oczekiwania na dostawę. System internetowych kodów podarunkowych HAPPA.pl ma przede wszystkim zapewnić klientom szybki, łatwy i bezproblemowy dostęp do prezentów w najlepszych sieciach handlowych. Dlatego też podarowanie znajomemu kodu podarunkowego zajmie zaledwie chwilę. Wystarczy w aplikacji HAPPA.pl wybrać preferowany sklep lub usługę, wartość kodu podarunkowego i zapłacić (lub wybrać kod bezpłatny), aby w ciągu kilku sekund uszczęśliwić osobę, której chcieliśmy zrobić niespodziankę. Otrzyma ona wartościowy kod podarunkowy, który będzie mogła wykorzystać w sklepie tradycyjnym lub internetowym.

Tworzymy sektor kodów podarunkowych po to, by każdy użytkownik internetu miał możliwość zrobienia trafionego i oczekiwanego prezentu – niezależnie od tego czy chce za tydzień dać urodzinowy prezent koledze z pracy, czy potrzebuje drobiazgu na dzisiejsze spotkanie, ogłoszone 10 minut wcześniej na portalu Facebook. Bez potrzeby rejestracji, bez uciążliwego przeglądania kategorii sklepu, bez oczekiwania na dostawę. Za to z najbardziej cenionymi markami – dodaje Derwiszyński.

E-marka z HAPPA.pl

Internetowy kod podarunkowy HAPPA.pl to pomysł na prezent o realnym wymiarze w zaskakującej formie, który można wygodnie i szybko zakupić za pośrednictwem internetu. Jest to także niestandardowy sposób na promocję najlepszych marek na rynku detalicznym oraz alternatywny kanał dystrybucji, pozwalający budować lojalność klientów w formie odbiegającej od wyprzedaży czy zakupów grupowych.

W chwili obecnej trwają ostatnie testy wersji komercyjnej systemu oraz wdrażanie go u pierwszych partnerów biznesowych, wśród których znalazły się między innymi EMPIK, Almi Decor, Heppin.com, Toys4Boys, Poczta Kwiatowa oraz spółka Ultimate Fashion, która zarządza w Polsce popularnymi na świecie sieciami marek modowych – system obejmowałby sklepy marek: GAP, New Look, River Island, Aldo, Esprit, Mexx.

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie internetowej www.happa.pl .

Make HAPPA be HAPPA – szybko i wygodnie obdaruj znajomych.[1] Dane Głównego Urzędu Statystycznego, „Społeczeństwo informacyjne w Polsce. Wyniki badań statystycznych z lat 2007-2011”).

[2] Dane z badania Net Track MillwardBrown SMG/KRC z grudnia 2011 roku.

[3] Wyniki badania zrealizowanego w 2011 r. przez PBS we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Emitentów Kart Podarunkowych.

[4] Wyniki UK Gift Cards & Vouchers, podsumowujące rynek kart podarunkowych i voucherów w 2011 rokRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multi Communications

Komentarze (2)

 • avatar
  megamocny 2012-07-24 21:48:50

  fertym, na wszystkich stronach gdzie mowisz o regulaminie grupona prosze o linka, bo była u nas happa i przedstawiala sie raczej jako antygroupon... stad zainteresowanie Twoimi postami...
  i nie wiem czy to czarny pr? bo na happa.pl regulaminu nie widze...
  były tez u nas dwie inne firmy z podobnym pomysłem i one rowniez nie wygladaly na kolejnego groupon'a...

 • avatar
  fetrym 2012-07-24 18:51:09

  To nie happa tylko jakas klappa... Pomysł kopia, regulamin kopia (linki do groupona w regulaminie, no proszę...). Do tego pierwszy w Polsce - może niech najpierw ruszy a później się chwali?


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »