Dom » Wnętrza

Rzecz o kuchni

Rzecz o kuchni
Zobacz więcej zdjęć »
Kuchnia jest sercem domu. Nie jest nim ani pokój dzienny ani żaden inny. To w kuchni najchętniej lubimy przesiadywać z kubkiem herbaty w ręku, jeść śniadanie i krzątać się w szlafroku.

To nie jest zwykłe miejsce, które służy do gotowania. Szczególnie dla osób, które gotować lubią i robią to z dziką przyjemnością. Atmosfera całego domu wydobywa się właśnie z kuchni – szczególnie gdy z piekarnika wydobywa się aromat pieczeni lub kruchego, śliwkowego ciasta. Patrząc właśnie na to pomieszczenie możemy najwięcej wywnioskować o mieszkańcach domu i samej gospodyni.

Kuchnia w starym stylu nie tylko może świadczyć o tym, że jej mieszkańcy są po prostu już ludźmi w średnim, lub starszym wieku, ale również o tym, ze osoby te są tradycjonalistami. Wiele bowiem wzorców wynosi się z domu. I tak dla niektórych lodówka w kuchni musi być miejscem, na którym przyczepia się magnesy, zdjęcia, pamiątkowe kartki z podróży czy przepisy z kalendarza kartkowego. Inni natomiast postawią na chłód i dystyngowaną elegancję. Akcesoria kuchenne wiele mogą powiedzieć o ich użytkownikach. Podobnie zresztą jak wszystkie przedmioty codziennego użytku. Patelnie, talerze czy zwykłe podkładki pod szklanki są w pewnym stopniu wyrazicielami naszej osobowości.

Każda, poszczególna rzecz jest bowiem ważna, by określić jej właściciela. Szczególnie w kuchni. Wchodząc do kuchni nieznanych nam osób od razu możemy stwierdzić pewne rzeczy. Chociażby to, czy są pedantami, czy raczej lubią miły rozgardiasz. Ale dostać się do kuchni nie będąc dobrze znanym przez domownika to nie jest taka prosta sprawa. Kuchnia zarezerwowana jest dla osób zaufanych, które są nam bliskie i nie mamy przed nimi żadnych tajemnic.

Nie od razu bowiem chcemy odsłaniać siebie i swoje słabości. A kuchnia jest miejscem, które wymyka się prawom, którymi rządzi się duży pokój. Ten przeznaczony jest przecież jako „sala reprezentacyjna” – nie pokazuje więc wszystkiego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »