Firma » Biznes

Schneider Electric otrzymał nagrodę EKO Flota

Schneider Electric otrzymał nagrodę EKO Flota
Zobacz więcej zdjęć »
7 grudnia 2011 roku w Warszawie odbyła się czwarta Gala Nagród Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Podczas uroczystości firma Schneider Electric otrzymała statuetkę Eko Flota za Flotę Najbardziej Przyjazną Środowisku.

Nagrody przyznawano w czterech kategoriach związanych z bezpieczeństwem kierowców  i ochroną środowiska: Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych, Najlepszy Serwis Blacharsko-Lakierniczy, Bezpieczna Flota oraz Eko Flota. Nominowane firmy musiały spełnić kilkadziesiąt kryteriów i przedstawić analizy swoich działań, które były następnie oceniane przez członków Związku.

 

Do czwartej edycji nagród PZWLP zgłoszono ponad 70 firm z całej Polski.

Flotą Najbardziej Przyjazną Środowisku dysponuje firma Schneider Electric Polska Sp. z o.o., która została uhonorowana statuetką Eko Flota. W tej kategorii nominowane firmy oceniało Jury, w skład którego – obok przedstawiciela PZWLP – weszli również członkowie Związku Polskiego Leasingu i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych. Firmy zrzeszone w tych organizacjach zgłaszały również nominowanych do Nagród. Przyznając nagrodę Eko Flota brano pod uwagę zarówno samochody i ich wpływ na środowisko, jak również przeprowadzane szkolenia i podnoszenie świadomości kierowców.

„Po za powszechnie stosowanymi praktykami, jesteśmy firmą która propaguje i dostarcza rozwiązania do szerszego zastosowania i użytkowania pojazdów elektrycznych. Zaczynając od systemów przyczyniających się do rozwoju samochodów elektrycznych po przez systemy zarządzania energią w gospodarstwach domowych , aż po wielkie zakłady w branży elektro ciepłowniczej. Flota samochodowa SEP jest flotą ekologiczną , już od 2003 roku korzystamy z samochodów wyposażonych w silniki łączące wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa. Charakteryzują się one niską emisją CO2 co uprawnia do otrzymania znaku ECO2. Samochody produkowane są w fabrykach z certyfikatem ISO 14001 (ponad 95% masy auta nadaje się do przetworzenia i powtórnego wykorzystania).” Podkreśla Andrzej Chocyk Fleet Management & Administration Specialist Schneider Electric Polska.

O Schneider Electric

Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2010 grupa uzyskała 19,6 mld Euro przychodów ze sprzedaży. Ponad 110 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii” www.schneider-electric.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »