Technologie » Komputery

Schneider Electric przedstawia kontenerowe moduły zasilające i chłodzące

Schneider Electric przedstawia kontenerowe moduły zasilające i chłodzące
Zobacz więcej zdjęć »
Skalowalne, wydajne i modułowe rozwiązania Schneider Electric umożliwiają łatwe i wygodne zwiększanie potencjału instalacji zasilających i chłodzących w centrach danych

Schneider Electric, globalny ekspert w dziedzinie zarządzania energią, przedstawił dwa nowe rodzaje modułów zasilania i chłodzenia przeznaczone na rynki w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce (EMEA).

Nowe jednostki modułowe umożliwiają stałe zwiększanie potencjału zasilania i chłodzenia centrów danych o 500kW każdy, co pozwala na dostosowanie wielkości infrastruktury fizycznej do potrzeb systemów informatycznych, usuwając jedną z głównych przyczyn niskiej wydajności i marnotrawstwa energii.

Dysponując rozwiązaniami wiodących marek z branży zasilania i chłodzenia, takich jak APC i Uniflair, Schneider Electric znajduje się na uprzywilejowanej pozycji jako dostawca całościowych rozwiązań w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na centra danych. Rozwiązania te są szybkie, elastyczne, niezawodne oraz łatwe w instalacji i obsłudze. Nowe moduły ułatwiają budowę centrów danych, unikając zbędnych komplikacji i oszczędzając czas, pieniądze oraz inne zasoby podczas konstrukcji i integracji centrum.

Tony Day, dyrektor do spraw centrów danych i usług specjalistycznych w Schneider Electric mówi: „Moduły serwisowe są krokiem naprzód ku upowszechnieniu infrastruktury fizycznej centrów danych. Zamiast czekać miesiącami, klienci mogą być pewni wdrożenia dodatkowych instalacji w przeciągu kilku tygodni. Schneider Electric zajmuje się przygotowaniem wstępnego projektu, konfiguracją i testowaniem modułów zanim trafią one do klienta, co zapewnia niezawodność, wydajność, a także łatwiejszą i szybszą instalację jednocześnie ograniczając koszty i ryzyko wystąpienia błędów człowieka.

Nowe zintegrowane systemy produkcji Schneider Electric są odpowiedzią na współczesne wyzwania stojące przed centrami danych w całym regionie EMEA, dzięki zastosowaniu rozwiązań, które są:

- szybkie – moduły serwisowe zostają poddane weryfikacji pod względem zgodności z regulacjami dotyczącymi wydajności energetycznej, kompatybilności oraz bezpieczeństwa, co skraca cykl projektowy z kilku miesięcy do tygodni, czas instalacji z kilku miesięcy do kilku dni, a także upraszcza cały proces zamówienia.

- elastyczne – moduły serwisowe umożliwiają wdrażanie i skalowanie infrastruktury zależnie od potrzeb, zamiast konstrukcji instalacji niedostosowanej do przyszłych zmian. Systemy te mogą wydłużyć żywotność istniejących centrów danych, które wymagają zwiększenia potencjału zasilania i chłodzenia. Mogą też być transportowane do nowych lokalizacji, gdzie zostaną ponownie użyte, kiedy cykl życiowy centrum danych dobiegnie końca.

- łatwe – poprawne funkcjonowanie modułów serwisowych jest poddawane weryfikacji w fabryce, nie wymaga zatem przeprowadzania testów w terenie, czas realizacji zamówień jest stały i przewidywalny, zaś same moduły są zoptymalizowane w zakresie wydajności energetycznej „prosto z pudełka”.

- niezawodne – moduły serwisowe pracują w oparciu o komponenty fabryczne, co ogranicza ilość defektów i skraca ogólny czas prac projektowych i instalacji. Obudowy kontenerów zostały zaprojektowane specjalnie dla centrów danych i są wyposażone w odpowiednie ramy konstrukcyjne – nie są to zatem przebudowane kontenery ISO. Wszystkie rozwiązania posiadają preinstalowane oprogramowanie oraz w pełni zintegrowany system zarządzania.

- Wszystkie te czynniki sprawiają, że w przypadku modułów serwisowych można spodziewać się większej wydajności energetycznej niż w tradycyjnych instalacjach centrów danych. Inne funkcje i atuty nowych rozwiązań to między innymi:

Charakterystyka modułów zasilających dla regionu EMEA:

- wyposażone w skalowalne i odporne na awarie systemy zasilania awaryjnego (UPS),

- moduły zasilające można wymieniać w trakcie pracy, co umożliwia użytkownikom wprowadzanie zabezpieczeń systemu zasilania w miarę rozwoju firmy oraz minimalizację MTTR (średniego czasu naprawy),

- osobne pomieszczenie dla akumulatorów,

- panele do obsługi funkcji podstawowych i zaawansowanych,

- wydzielona przestrzeń na kable, ułatwiająca podłączanie urządzeń,

- w pełni zintegrowany układ chłodzenia z możliwością pracy w trybie free-cooling,

- układ gaśniczy wykorzystujący gazy obojętne oraz system wykrywania dymu,

- moduły można ustawiać pionowo, jeden na drugim, lub obok siebie,

- dostawa konwencjonalnym transportem drogowym.

Charakterystyka modułów chłodzących dla regionu EMEA:

- wysokowydajne agregaty do schładzania wody,

- zintegrowana funkcja free-cooling,

- szeroki zakres temperatur pracy dostosowany do warunków klimatycznych strefy EMEA,

- niezawodność,

- zintegrowany system zarządzania pracujący w trybie gotowości,

- awaryjny tryb pracy,

- wykorzystuje sześć  agregatów chłodzących 100kW, aby ułatwić skalowanie systemu chłodzenia,

- odporność na awarie przy konfiguracjach powyżej jednego modułu,

- równoległe pojemniki buforowe, zabezpieczające drożność i umożliwiające szybki powrót do pełnego chłodzenia,

- pompy i wiatraki z napędem o zmiennej częstotliwości (VFD), zapewniające wyższą wydajność,

- przy konfiguracjach z więcej niż jednym agregatem chłodzącym możliwa jest ich wymiana bez przerywania pracy.

Nowe produkty dołączą do istniejącej listy rozwiązań kontenerowych dla infrastruktury centrów danych oferowanych przez Schneider Electric, takich jak moduł chłodzący powietrzem EcoBreeze™, a także wyspecjalizowane moduły zasilające i chłodzące dla rynku amerykańskiego. EcoBreeze™ zapewnia chłodzenie dostosowane do warunków pogodowych, automatycznie przełączając się pomiędzy trybem niebezpośredniego chłodzenia poprzez parowanie a wymianą ciepła przez obieg powietrza, zależnie od środowiska zewnętrznego.

White paper Schneider Electric nr 163 zatytułowany Kontenerowe moduły zasilające i chłodzące dla centrów danych zawiera porównanie kosztów modułów serwisowych i tradycyjnych instalacji infrastruktury fizycznej, przedstawia ich zalety i wady, a także wskazuje typy środowiska, w którym inwestycja w instalacje modułowe może okazać się najbardziej opłacalna. White paper można ściągnąć za darmo za strony internetowej Schneider Electric.

Więcej informacji na temat kontenerowych modułów serwisowych Schneider Electric oraz ich zastosowania można uzyskać odwiedzając stronę www.apc.com

APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym, doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy, systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruxure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie.

{0>www.apc.com<}0{>

Wszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.

{0>www.schneider-electric.com<}0{>Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »