Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Sen jest ważny – warto zainwestować w dobry materac

Sen jest ważny – warto zainwestować w dobry materac
Zobacz więcej zdjęć »
Sen to najistotniejsza aktywność w naszym życiu. Podobnie jak bez jedzenia i picia, nie da się żyć, jeżeli dostatecznie się nie wyśpimy.

Osoby cierpiące na bezsenność coś o tym wiedzą, bowiem muszą niekiedy stawiać czoła prawdziwemu wyzwaniu związanemu z funkcjonowaniem mimo braku prawidłowego wypoczynku. Sami namawiamy nasze dzieci do tego, by spały jak najdłużej („bo wtedy rośniesz”), lecz niekiedy nie przywiązujemy sami wagi do tego, że powinniśmy się wyspać, by móc później w stu procentach funkcjonować.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Znaczenie łóżka w kulturze jest ogromne. Kiedy mamy wygodne podłoże, to nawet nocne mary nie są nam do końca straszne, bowiem możemy wtulić się w miłe ciepło. Z tego względu trzeba jednak zainwestować w coś, na czym da się efektywnie spać i bez żadnego problemu następnego dnia ruszyć do pracy. A to już nie jest taka prosta sprawa, biorąc pod uwagę, że nie zawsze śpimy na dobrym materacu.

Dlaczego materac jest taki ważny?

Wielką wagę przykładamy do kołder i poduszek – słusznie. Ale równą jej część powinniśmy poświęcać także materacowi. Do niedawna krążył mit, że każdy z nas powinien spać na twardym podłożu, bo tak jest zdrowo. Wynikał on z tego, że wtedy też tworzono materace

z bardzo twardym wypełnieniem, co z kolei sprawiało, że trzeba było zrobić odpowiedni marketing.

Tymczasem zadaniem materaca jest dopasować się do krzywizn naszego ciała i zapewniać odpowiednie przewodzenie temperatur. Nie może być nam ani za gorąco, ani za zimno, nie możemy się też zapadać lub spać niewygodnie, w przeciwnym razie obudzimy się rano niewyspani i wściekli. Rozwiązaniem w tej kwestii może być taki materac jak na przykład JanPol, wyprofilowany w taki sposób, że osoby w każdym wieku i o każdej niemal budowie ciała będą mogły spać bez trudu. Ofertę znajdziemy na przykład na tej stronie internetowej: https://senpo.pl/janpol/materace-janpol/.

Gdzie kupić dobry materac?

Zakup materaca wydaje się sprawą prostą. Wystarczy, że wpiszemy odpowiednią frazę

w wyszukiwarkę (na przykład „materac Hilding Fandango”) i od razu znajdziemy mnóstwo interesujących ofert. Trzeba jednak brać pod uwagę, że zakupy powinniśmy robić tylko

u sprawdzonych dystrybutorów i od dobrych producentów. Materac jest inwestycją na lata, od którego zależy nie tylko ładny wygląd naszego łóżka, ale przede wszystkim nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Omijajmy „atrakcyjne” oferty od osób prywatnych, które chcą sprzedać materac używany, bo kupowanie podłoża, na którym ktoś już spał, jest pomysłem nietrafionym.

Reasumując, każdy z nas potrzebuje konkretnej ilości snu – w zależności od wieku i stanu zdrowia. W związku z tym należy kłaść przede wszystkim na to, żeby mieć na czym spać. Nacisk trzeba na to jednak położyć w szczególności odnosząc się do naszego ogólnego stanu zdrowia, toteż jeżeli nie mamy pewności, na czym spać powinniśmy, najlepiej zwróćmy się z poradą do lekarza – szczególnie wtedy, kiedy cierpimy na jakieś przewlekłe choroby. I pamiętajmy, sen to zdrowie, dlatego też nie oszczędzajmy na jego jakości!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »