Dom » Wnętrza

Siła antyku - kolekcja Attyka firmy Technolux

Siła antyku - kolekcja Attyka firmy Technolux
Zobacz więcej zdjęć »
Oświetlenie odgrywa ogromną rolę we wnętrzach urządzonych w stylu retro. Odpowiednio dobrane lampy nie tylko rozjaśniają ciemne pomieszczenia, ale również podkreślają urok starych, drewnianych mebli.

Koneserom antycznego piękna firma Technolux dedykuje nową kolekcję lamp Attyka, która kolorem i zdobieniami wpisuje się w wystrój eleganckich salonów.

Antyk w złotej oprawie

Kolor złoty od wieków stanowił symbol dobrobytu, zdobiąc królewskie pałace i szlacheckie dworki. Nie bez powodu pojawił się również w kolekcji lamp Attyka firmy Technolux.  Projektanci firmy Technolux tworząc tę linię, po inspirację sięgnęli  wprost do antycznej epoki. Nieskazitelne wykończenia brzegów i perfekcyjnie wyprofilowane połączenia poszczególnych części wyraźnie akcentują kult starożytnego piękna i dążenia do ideału. Stelaż lamp oraz ozdobne ornamenty wokół kloszy wykonane zostały ze znalu, przypominającego swym kolorem złoto. Dzięki temu oprawy oświetleniowe z kolekcji Attyka prezentują się niezwykle elegancko, a swym urokiem i dostojnością wzbogacą wystrój każdego wnętrza.  Złociste elementy idealnie współgrają z kloszami z matowionego szkła imitującego marmur, tworząc świetlistą kompozycję, która przyciąga wzrok. Dodatkowo zwisy umieszczone zostały na długich łańcuchach, które podkreślają majestatyczność lamp. Kolekcja Attyka firmy Technolux doda naszym mieszkaniom splendoru i elegancji.

Potęga złota

Kolekcja Attyka firmy Technolux to propozycja dla osób ceniących sobie wyszukane dekoracje i niebanalne rozwiązania. Odnaleźć w niej można pojedynczy kinkiet oraz pięć zwisów, różniących się od siebie rozmiarem oraz ilością kloszy. Dzięki temu z łatwością dobierzemy lampy odpowiednio dapsowane do wielkości pomieszczenia. W przestronnych salonach lub wysokich mieszkaniach w kamienicy idealnie sprawdzą  się trzy największe zwisy – model Attyka IX, Attyka XI oraz Attyka XV. Masywny stelaż oraz duża liczba kloszy zagospodarują wolną przestrzeń pod sufitem, jednocześnie dopełniając wystrój całego wnętrza.  Dwie nieco mniejsze, wiszące lampy świetnie prezentować się będą natomiast w bardziej kameralnych pomieszczeniach, idealne współgrając z poteżnymi dębowymi meblami. Kinkiet wykorzystać możemy w celu doświetlenia zakamarków mieszkania, a zawieszony tuż kolo lustra, okaże się niezwykle przydatnym elementem, szczególnie  podczas robienia makijażu.

Antyk był natchnieniem dla wielu artystów i architektów. Liczne akcenty nawiązujące do tej epoki  pojawiały się nie tylko  na obrazach, czy rzeźbach, ale również na przedmiotach codziennego użytku. Za sprawą kolekcji lamp Attyka formy Technolux wniesiemy do naszych wnętrz odrobinę  starożytnego przepychu. Niewątpliwą zaletą kolekcji Attyka jest również przystępna cena lamp. Oprawy oświetleniowe są eleganckie i niezwykle ozdobne, a przy tym odpowiednie na każdą kieszeń.  

KOLEKCJA ATTYKA:

ATTYKA I KINKIET
Wysokość: 24 cm
Szerokość: 27 cm
Sugerowana cena detaliczna: 82zł

ATTYKA III ZWIS
Wysokość: 80 cm
Średnica: 65 cm
Sugerowana cena detaliczna: 247zł

ATTYKA V ZWIS
Wysokość: 80 cm
Średnica: 65 cm
Sugerowana cena detaliczna: 344zł

ATTYKA IX ZWIS
Wysokość: 75 cm
Średnica: 80 cm
Sugerowana cena detaliczna: 473zł

ATTYKA XI ZWIS
Wysokość: 85 cm
Średnica: 90 cm
Sugerowana cena detaliczna: 630zł

ATTYKA XV ZWIS
Wysokość: 100 cm
Średnica: 100 cm
Sugerowana cena detaliczna: 858zł


Firma Technolux Sp.j. jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie  firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 10 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.

TECHNOLUX  Sp.j.
ul.  Koksowa 2B
42-200 Częstochowa
Tel +48 343449110
technolux@technolux.pl
www.technolux.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »